Integracja TUYA w HA - bramka ZC-Z1 zeegbe - problem

Witam wszystkich
To mój pierwszy wpis na tym forum, mam nadzieję ze pomożecie mi rozwiązać mój problem.
Zrobiłem integrację Tuya w moim HA, niby wszystko w porządku, ale niestety nie widzę żadnych urządzeń i encji w integracji. Lista opcji kończy się tylko na możliwości zmiany czasu odpytywania/skanowania i tyle. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje, czy bramka nie jest wspierana przez HA, może problem w API tuya. Integrację robiłem kilkakrotnie za pomocą wyklikania integracji w konfiguratorze integracji oraz poprzez edycję pliku configure .

Masz na myśli oficjalną integrację chmurową?

sprawdź jej działanie na najprostszym gniazdku WiFi podpiętym do chmury, bo ta integracja nie obsługuje wszystkich możliwych urządzeń (bramki pewnie nie obsługuje, bo jest stosunkowo nowym wypustem).
Oczywiście oprócz typowych danych logowania trzeba podać kod kraju, który użyłeś przy zakładaniu konta.
Konfiguracja Yaml jest nieobsługiwana już od kilku wersji HA wstecz.

Witam
Dzięki za odpowiedz. Integracja wykonana została zgodnie z oficjalnym podręcznikiem HA który przywołałeś w swoim poście.
Bramka tuya na apce działa bez problemu, wykrywa urządzenia itp, ale nie chce ich pokazać w HA, pewnie dlatego ze jest to dosyć nowa bramka. Nie posiadam urządzeń inteligentnych z WiFi tylko Zeegbe. Dodam że posiadam na serwerze zapięty patyk C2530 skonfigurowany i działający. W tym przypadku wykrywa on urządzenia i paruje z HA ale jakość połączenia jest słaba, dlatego wpadłem na pomysł kupienia bramki tuya zeegbe 3.0 z myślą o integracji, a tu lipa. Możesz polecić inną bramkę która będzie wspierana przez HA?

Nie używam zbliżonej konfiguracji, więc z własnego doświadczenia nie mogę nic polecić, ale zajrzyj np. tam:

Dzięki za namiary. U mnie jest inny problem. Mam dwupoziomowe mieszkanie w bloku, na dole mam patyk CC2530 wpięty fizycznie do serwera. Niestety na górze sygnał był za słaby a sieć mesh nie dawała rady i skusiłem się na zakup bramki zeegbe na górę. Na górze ma router z wgranym LEDE i się zastanawiam czy nie kupić zeegbe patyka lub conbee ale nie mogę znaleźć paczek do openwrt. Będę musiał popytać Cezarego z eko.one.pl na temat paczek do openwrt, które pozwolą mi zainstalować patyk na moim ruterze.

Popatrz może na takie rozwiązania

Myślałem o tym jako ostateczność. Znalazłem coś takiego tylko musze kupić patyk i spróbować

Jeżeli się nie uda to będę się bawił z tunelem USB over IP.

A na jakich urządzeniach ten mesh miałeś zrobiony? U mnie CC2531 jest na piętrze a zewnętrzny czujnik ruchu w najbardziej oddalonym miejscu, po drodze jest żarówka Philips i gniazdko Xiaomi. Działa :slight_smile:.
Skoro ma być druga bramka to może być to kolejny HA (z CC2531) skonfigurowany jako slave, poczytaj o dodatku GitHub - custom-components/remote_homeassistant: Links multiple home-assistant instances together

Prosze popraw sobie slownik w telefonie, poprawna nazwa to Zigbee :wink:

Niestety mam problem z jakością sygnału. Sieć wygląda u mnie następująco:

  1. Serwer z patykiem cc2530
  2. czujnik ruchu w tym samym pokoju co serwer
  3. Czujnik otwarcia okna za ścianą w drugim pokoju
  4. Czujnik ruchu na klatce schodowej
  5. Czujnik okien na piętrze w sypialni 2 szt
  6. Czujnik okien w pracowni na piętrze 2 szt
  7. Czujnik ruchu na piętrze i czujnik okna w łazience
    Wszystkie czujki made in LIDL :slight_smile:
    W zakładce zigbee mqtt poziom sygnału czujników na piętrze wynosi 0
    Dzięki za linka o konfiguracji drugiego patyka jako slave
    Słownik jest ok, to moja wina :slight_smile:

Raczej masz na myśli CC2531 - koordynator sieci Zigbee, CC2530 to układ, który może działać tylko jako router Zigbee.

@Tomasz1 i to jest największy błąd osób zaczynających zabawę z Zigbee, w dodatku na CC2531 - same czujniki (na baterie) i brak aktywnych urządzeń Zigbee, które same w sobie są routerami sieci Zigbee a tym samym zwiększają zasięg. Ale nie mart się, też popełniłem ten błąd :grin:. Wystarczy kupić parę gniazdek, przełaczników i żarówek a problem praktycznie znika (przykład Repeater dla Conbee II).

Witam mam kilka gniazdek lidlowych, spróbuję je sparować z CC2531 (masz rację) i zobaczę jak to będzie wyglądało :slight_smile:

tez miałem problem z zasięgiem zigbee tyle, że na Conbee II (3 piętra)
wybrałem rozwiązanie:
gniazdka Aqara,
żarówki z Lidla E14
na chwilę obecną jestem zadowolony

Same bateryjne urządzenia - nie ma żadnego urządzenia, które by pomogło w rozszerzeniu zasięgu.