Integracja z Midea AC

Opisz co nie zawsze startuje ?

Hmm sprawa wygląda tak że dodałem przycisk do wyłączenia automatyzacji bo dzieciaki biegają pod klimatyzatorem np. Później rozgałęzienie na schładzanie lub osuszanie. I z grubsza sprawa wygląda, że albo nie włączy klimatyzatora lub go nie wyłącza :confused:. Jak ponaciskam na “pulpicie” przycisk rozłączania automatyzacji to zadziała start… I nie wiem czy przesadziłem z funkcjami… a ogólnie mam jeszcze 2 klimatyzatory w pracowni, które odpowiadają za ogrzewanie lub osuszanie i tam, też różnie działa automatyka. Biblioteka do klimatyzatora najnowsza od “mac-zhou”.
Poniżej przedstawiam, że powinno działać a nie działa :frowning:

Możecie sprawdzić czy aktualizacja integracji od mac-zhou do wersji 0.1.28 powoduje niedostępność encji?

Gdzie się podziali użytkownicy tej integracji? :slight_smile:

Przerzucili się na ESP8266 :wink:

Mając moduły OSK-102 integracja działała bez tragedii, przynajmniej do chwili obecnej :slight_smile:

Dopisz do konfiguracji integracji:

keep_last_known_online_state: true

Dzięki Panowie za zainteresowanie :slight_smile: wystarczyło na początku dodać jako “Starter” czujnik temperatury zamiast “przełącznika” :slight_smile:

Przed włączeniem zawsze sprawdzaj sobie stan klimatyzacji, coś jak tu:

Działa, jak zwykle ja dałem du…py :slight_smile:

Może ktoś udostępnić stare pliki ? bo wczoraj zrobiłem update repozytorium i wszystkie encje niedostępne… :confused:

Wieczorem wrzucę, tylko nie pamiętam która to wersja. Zerkniesz do manifest.json. BTW nie robisz backupów? :slight_smile: Jak nie, to może zacznij :slight_smile:

v0.1.31
midea_ac.zip (3,8 KB)
Przed podmianą dodaj do konfiguracji i podeślij log:

  default: info
  logs:
    custom_components.midea_ac: debug
    msmart: debug

Przetwarzanie: home-assistant.log…
home-assistant_log.zip (3,1 KB)

logger:
default: info
logs:
custom_components.midea_ac: debug
msmart: debug

2021-08-29 10:53:09 ERROR (MainThread) [homeassistant.config] Platform error: climate - Integration ‘midea_ac’ not found.
Korzystasz z integracji @mac-zhou?

Tak ale próbowałem też wrzucić stare pliki i wtedy wywaliło chyba ten błąd…
Kurde działało dziadostwo to zachciało mi sie aktualizacji :[

#edit

W końcu wygenerowało nowe encje… uff

Na Githubie jest przecież info :slight_smile:

Version >= 0.1.27, The ENTITY ID of the climate devices has been changed. if you have any problem with an old entity being “unavailable”, you should check whats the new ID name of the entity and change it in lovlace.

1 polubienie

Post został podzielony na nowy temat: Iot-uni-dongle by dudanov [sprzedam]

Cześć
Czy sprawdzaliście może ostatnio działanie klimy? nie wiem czy to mój lokalny problem z modemem OSK-102 czy jakaś globalna wtopa… przestało działać w HA - niby prawidłowo szczytuje temperaturę zadaną i aktualną ale nie włącza klimy w żadnym trybie, w apce NetHome Plus też klima jest na offline… w panelu routera widzę że połączenie wifi jest OK.
W logach HA widzę błędy:

Logger: msmart.lan
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/msmart/lan.py:43
First occurred: 18:48:22 (453 occurrences)
Last logged: 20:58:25

** Connect Error: 192.168.0.33:6444 timed out*
** Connect Error: 192.168.0.33:6444 [Errno 9] Bad file descriptor*

oraz

Logger: msmart.lan
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/msmart/lan.py:61
First occurred: 18:48:22 (453 occurrences)
Last logged: 20:58:25

Sokcet is None: 192.168.0.33:6444

To świadczy o tym, że nie można połączyć się do urządzenia na porcie 644, usługa na tym porcie przestała działać (może zawiesiła się) - to tak jak z komputerem, ma połączenie Wi-Fi ale nic nie można na nim zrobić. Zrób restart tego urządzenia sieciowego a później sprawdź jeszcze raz.