Jaki NUC zamiast RPI 4 do +=400zl?

I tak i NIE,

To powyżej to na natywny HAOS, ale to tylko takie “zabawkowe” instalacje, (a w przypadku wirtualizacji potrzeba odpowiednio więcej no i dodatkowo RAMu też potrzeba).
Ciekawostka- zaledwie jakieś 2 lata temu inna testowa instalacja mieściła mi się na TF 4GB + pendrive na dane.

A na realnie działającą stosunkowo rozbudowaną (choć jak widzę konfiguracje innych na różnych forach to ta moja “duża” jest realnie skromniutka przy każdej naprawdę rozbudowanej) mam ssd coś koło 256GB, a na bardzo skromniutką 120GB tak by nie przekraczać 20% zajętości dysku (przy obecnym rozmiarze bazy danych i częstotliwości zmian jej zawartości te ssd powinny wytrzymać koło 10 lat - tu bazuję na wskazaniach SMART), aby się nie rozpisywać link

W tej chwili tamtejsze instalacje 4. i 5. są zastąpione instalacją na takim słabiutkim ThinClient’cie (konfiguracja 2GB RAM i 16GB jest po prostu “zastana”, ze względu na dramatycznie upierdliwą w rozbieraniu i ponownym złożeniu obudowę - to jest faktycznie konstrukcja AIO, czyli taka “wepchnięta w monitor”, ale ponieważ sprawdza się jako jednostka eksperymentalna, to jeśli znajdę czas na grzebanie, może wrzucę tam 4GB RAM i jakiś pojemniejszy ssd, niestety to prawdopodobnie msata).

Edit jeszcze jeden link pasuje do tego tematu (jakkolwiek nie wiem czy nikt nie monitoruje sprzętu, czy po prostu nikomu się nie chce przygotować SS, ale jak dotąd są tam tylko moje wrzutki…)