Jakie urządzenia do dobrego użytkowania HA

Różnica w grubości jest i na pewno znaczenie ma ale dzisiaj byłem u kolegi który ma zrobione wszystko na skrętce kat5 i 3 rok użytkuje bez żadnych problemów. Wszystko podłączone do integry. Instalacje ma taka jak ja, czyli tradycyjna plus skrętka do puszki. Także może nie trzeba się obawiać ? :smile:
Lub zrobić na WiFi tylko użyć lepszych urządzeń wyzwalających. Muszę to przemyśleć i w końcu coś zacząć działać.

Instalatorzy Satela i temat skrętki - “odwieczny dylemat” :wink: - jedni mówią, że można, drudzy stosują tylko przewody alarmowe “proste” YTDY 6x0,5.

Witajcie.
A jeżeli mielibyście zrobić wszystko na WiFi lub w części to na czym chcielibyście to zrobić, tak szczerze ze swojego doświadczenia.
Czytam, ale ile ludzi tyle opini, bo jednak część zrobię na przekaźnikach bistabilnych a resztę pod WiFi a jest tego bardzo dużo.

Pozdrawiam wszystkich

Powiedz mi proszę, jeżeli chciałbym sygnał puścić do puszki to jaki sterownik najlepiej wybrać aby go połączyć z home assistants ?
Bo rozumiem że muszę posiadać sterownik który będzie wysyłal sygnał do przekaźnika a przekaźnik dalej będzie robił robotę. Czy tak to ma wyglądać w mojej sytuacji ?

Osobiście uruchomiłem ESPHome na Kincony 8 Channel Relay Board (KC868-A8) i to steruje oświetleniem w moim domu. Na tej samej zasadzie działa polski projekt Nowy boneIO ESP.