Konwertuj Xiaomi LYWSD03MMC Z Bluetooth Na Zigbee

Ten test jest niemiarodajny, ale istotnie GP są przyzwoite.
(pomiar pojemności w totalnie innych warunkach symulowanych, no jest to zrozumiałe, bo autor miał bardzo małą ilość czasu, ale ogniwa zachowują się inaczej w rzeczywistych warunkach)

Jaką miały datę ważności? (EXP, expiry date)
(to dość ważne, aby nie używać ogniw, gdzie na ich pracę może wpływać ich zły stan wskutek samorozładowania, czyli zwykle okolice końca czasu ważności lub po nim, a niestety w rzeczywistości zdarzają się przypadki sprzedaży przeterminowanych ogniw, gdy nieświadomym klientom się wciska, że data ważności na blistrze jest datą produkcji)

przy okazji dla posiadaczy urządzeń bateryjnych polecam taki komponent


Jako świetny przykład anomalii przy rozładowaniu ogniwa mam 2 wykresy (akurat to piloty Zigbee, gdzie danych się nazbierało już z kilku lat), gdzie ogniwa wykazywały pewne anomalie podczas pracy (niektóre duże spadki to najprawdopodobniej aktualizacje firmware), jedyna wymiana ogniwa jest zaznaczona strzałką.

Wykres fioletowy zaczyna się w okolicach raportowanych 60%, bo tam ostatnia poprzednia wymiana ogniwa CR2450 (to na wykresie to Panasonic) była raczej ponad 4 lata temu. Co ciekawsze urwany wykres mniej więcej w lipcu 2023 nie był związany z utratą funkcjonalności pilota. Wymiana ogniwa też była przed utratą funkcjonalności (ten typ pilota ma dwukolorowy LED statusu czyli zielony/pomarańczowy(=zielono-czerwony)/czerwony i przez ostatnie miesiące pracy był głównie czerwony :stuck_out_tongue: więc zdecydowałem o wymianie, szczególnie, że zdrowie mnie opuściło i nie chciałem ryzykować całkowitego rozładowania w czasie gdyby nie było mnie w domu i nie maiłby kto się tym zająć, np. na wypadek pobytu w szpitalu - WAF by drastycznie spadł :stuck_out_tongue: )
Natomiast bardzo się ucieszyłem ze zmartwychwstania ogniwa CR2032 w przycisku z wykresu niebieskiego, bo tam wymiana jest wyjątkowo upierdliwa (z tego powodu niestety nie podzielę się informacją jakiego producenta to ogniwo… przynajmniej póki nie padnie i o ile zrobię sobie jakieś notatki)