Licznik Gazu SONOFF SNZB-04 Zigbee

Może kiedyś dawali bezpośredni adres mejlowy. Teraz to tylko podają żeby pisać na info i dalej przekierują. Tym samym czekam i czekam na odpowiedź :frowning:

Czesc Mariusz, jestem na etapie zakupu SBEx do Liw do pomiaru gazu, czy mógłbym Cię prosić o wysłanie zdjęcia ja to u ciebie wygląda to podłączenie IN-3 - SBEx - Liw, ile zasilaczy… będę bardzo wdzięczny za fotki, i w jakiej odległości masz zamontowane to od gazomierza



Dwa zasilacze, jeden dla SBEx, drugi dla LIW. Podłączenie NI → wejście zagrożone SBEx → wyjście 11/12 → LIW.

1 polubienie

A zasilanie na SBEx na jakie piny podajesz. Super to wygląda.

Podałem na piny 15/16. (NI na piny 5/7).

Witam wszystkich,

Chciałbym zamontować takie urządzenie z firmy Intergaz do zliczania impulsów licznika gazowego firmy Intergaz:

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co jeszcze powinienem zakupić aby sparować to urzędzenie z HA.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź

Pomijając to, co będzie wymagane przez “PGNiG” abyś otrzymał zgodę i cokolwiek mógł zamontować na ich liczniku, to urządzenie, które będzie te impulsy liczyło, czyli “licznik impulsów”. Jest wiele możliwości, poszukaj, które będzie dla Ciebie odpowiednie. (nie wiem co preferujesz/używasz “supla”, “tasmota”, “ESPHome” …).

Dzięki, działa super :+1:

Gdyby był ktoś zainteresowany zestawem do dowolnego licznika gazowego proszę o priv.

Cześć,jestem ciekawy jak wygląda taka instalacja. Chętnie bym założył taki licznik u siebie. Czy możesz mi podesłać jakie komponenty zostały użyte by skompletować taki licznik wifi. Przebodźcowałem się ilością informacji i pomysłami z tym związanymi i już nie wiem w którą stronę iść :grin:.
Z góry dzięki.

Cześć, ja mam to zrobione na czujniku otwarcia drzwi SONOFF SNZB-04, do tego impulsator zgodny z Twoim gazomierzem (Intergaz IN-Z61, IN-Z65, Metrix NI-3 lub Actaris/Itron taki do gazomierzy Fiorentini nie mogę znaleźć w necie jak się nazywa, coś takiego). Później to tylko konfiguracja całości jak wyżej i ma działać. Oczywiście w skrócie pomijając sprawy formalne załatwiane w PSG.

A jaka aplikacji ma to obsługiwać żeby zliczać te impulsy i przeliczać na metry³ zużyte w danym dniu,tygodniu itd może licznik impulsów SUPLA i aplikacja do niej będzie współpracowała z tym zestawem?

Home Assistant lub Domoticz, nie ma chyba innej opcji.

Opcje to są, tylko pytający nie wie czego chce, a nie napisał jakiego systemu inteligentnego domu już używa.

Obecnie korzystam z GOSUND i TUYA SMART

No to w ten sposób niestety nie.

Pewnie tak, należy przeczytać instrukcję od tego licznika w połączeniu z instrukcją od impulsatora i sprawdzić czytając ze zrozumieniem jaka jest możliwość spięcia tego razem.

1 polubienie

Na SUPLA używałem to przez kilka lat i był ok, działało i działałoby do teraz gdybym się nie przeniósł na HA. Kolega na SUPLA ma wodę, prąd i gaz. Zachęcam do lektury, dokładnie tego używałem.

No i fajnie, to zintegruj sobie Suplę z HA.

Mam i też działa ale eksperymentalnie przeszedłem na rozwiązanie zigbee przez SNZB-04.

Witam

Obecnie w HA mam już zintegrowaną telemetrię prądu i wody. Teraz czas na dodanie gazu. No i właśnie zderzyłem się z wymaganiami mojego lokalnego odziału telemetrii.
Ogólnie jak w temacie chcę wykorzystać do zbierania danych SONOFF SNZB lub inne podobne urządzenie na zigbee wraz z impulsatronem IN-Z65. Niestety mój opis przedstawiony wydziałowi telemetrii jest nie wystarczający i wymagają zastosowania separatora EX i przedstawienie tego wszystkiego na jednym spójnym schemacie. I pytanie do osób, którym udało się dostać zgodę i mają też w swojej instalacji separator EX. Może się któryś z Was podzielić swoim schematem, który został zaakceptowany przez PSG? Chciałbym się wzorować na schemacie, który realnie przeszedł i na jego bazie wykonać swój.

Z góry dzięki