Licznik - Shelly 3EM

Cześć.
Podłączyłem dziś w rozdzielni dodatkowy licznik shelly 3EM.

Wg instrukcji przekładniki założyłem strzałką w kierunku przyłącza energetycznego a nie instalacji domowej.
obraz

Po takim podłączeniu i uruchomieniu urządzeń w domu licznik pokazywał wartości ujemne.
Po odwróceniu przekładników przy dużym obciążeniu wartości są dodatnie, natomiast przy małym nadal są ujemne.

Dodałem też licznik do HA poprzez integrację shelly. Niestety Wartość pobranej energii jest cały czas 0 kW mimo że licznik działa już od kilku godzin. Pozostałe parametry mają wartości.

Zacznij od sprawdzenia poprawności montażu i zrób to DOKŁADNIE w/g instrukcji, każdy 3-fazowy licznik ma 3 obwody pomiarowe, w skład każdego z nich wchodzi miernik napięcia (przyłącze) oraz miernik prądu (przekładnik) - każdy z przekładników musi być skorelowany z własnym obwodem pomiaru napięcia,

a wydaje się że tu coś pomyliłeś i mierzysz napięcie na innej fazie niż prąd przynajmniej w 1 obwodzie.

Jeżeli wartości są ujemne to masz zły kierunek przekładników, jeżeli je odwróciłeś w dobrym kierunku zresetuj ERASE ENERGY DATA w oprogramowaniu Shelly

Rozumiem ze przewód fazowy z VA idzie przez przekładnik podłączony do A itd.
Firmware minimum Current version: 20211109-131251/v1.11.7-g682a0db

Czy ten licznik ma bilansowanie wektorowe ?

Korzystam z 3Faz jako osobne zliczanie więc nie mam pojęcia czy jest liczenie międzyfazowe.