Listwa Led do łazienki

Posiadam lustro z IKEA, dokładnie to takie coś:

Niestety padło mi podświetlenie. Oczywiście ten model nie był smart, ale włączałem go już poprzez integrację przez zewnętrzne gniazdko. No ale skoro padło, to zastanawiam się, czy samego oświetlenia nie wymienić na jakieś już odpowiednie. Co będzie można zintegrować. Problem taki, ze to jednak łazienka, więc wilgotne pomieszczenie. Jak patrzę, to oświetlenie miało ok. 300 lm i to było ok, choć jakby było więcej to nie będę zły :slight_smile: . Długość paska ledowego, jaka mi się zmieści to jakieś 2 m. Raczej w kolor nie celuje, no bo i po co? Nie widzę sensu takiego zastosowania. Raczej białe światło z możliwością regulowania jasności, ewentualnie odcienia bieli. Coś sensownego wam przychodzi do głowy, co spokojnie da radę w takim pomieszczeniu? Zigbee byłoby najlepszą opcją, ale jak nie to wifi też da radę.

To łazienka więc jak dla mnie tylko 12V DC, ja bedę miał pasek LED nad wanną sterowany dodatkowym przyciskiem przy lustrze (takie moje wydziwianie ale u mnie smart to zawsze dodatek), do wyboru:

W przypadku tego lustra masz dużo miejsca z tyłu, znajdzie się miejsce na moduł i na zasilacz, który już tam jest:

Jeśli tylko biały, kontrola temperatury i full DIY to np. pasek CCT na ledach 5630 z IP 65/67 na 12v/24v, jakiś moduł z esp32/esp8266 na tym np. esphome, zasilacz IP65/67, przetwornica z zasilacza dla modułu esp.