Listwa Wi-fi do akwarium

  1. Ta bramka bazuje na HA + kilku autorskich technologiach (sprzętowo ich wypusty to odpowiednio zmodyfikowane androidowe tv-boxy), nie wnikałem za głęboko, bo zanim się pojawili na horyzoncie byłem już ukierunkowany na inne rozwiązania.
    Podobną funkcjonalność można prawdopodobnie uzyskać również na bazie HA, ale nie byłem, nie jestem i raczej nie będę fanem asystentów głosowych i póki przetwarzanie nie będzie lokalne, nawet nie jestem skłonny myśleć o takim rozwiązaniu, od razu uprzedzę kolejne pytanie - jest to (z przetwarzaniem lokalnym) do zbudowania z wykorzystaniem rozwiązań open-source już nawet dzisiaj, ale nie czuję się na siłach.

  2. Nie używam, to nie wiem, ale są tu użytkownicy, to może odpowiedzą? Forum AIS, które sugerowałem do poczytania nie dalej jak wczoraj zapewne zawiera więcej na ten temat.

  3. Nie wiem, ale jakoś sobie nie wyobrażam więcej niż jednej bramki (funkcjonalnie AIS to jest HA + asystent głosowy), cykl wydawniczy zmodyfikowanego HA zaembedowanego w AIS jest spóźniony o jakiś 3 miesiące względem czystego HA (przy czym HA wychodzi w cyklu miesięcznym, no mniej-więcej, bo wydań póki co jest planowanych 11 na rok, natomiast AIS ma bodajże 4 aktualizacje na rok).

  4. Nie musi być w pobliżu sterowanego urządzenia - popracuj nad ogarnięciem sieci, bo to jest kluczowe w taniej i prostej automatyce domowej.
    Naprawdę mamy czasy, że urządzenia są w stanie komunikować się ze sobą (nawet się nie widząc :stuck_out_tongue_winking_eye: ).

  5. Gdybyś się zdecydował na AIS to chętnie odkupię tego NUCa - jak do tej pory nie miałem się okazji pobawić urządzeniem z wbudowanym eMMC w charakterze “bazy sprzętowej” pod HA (a jedyny sprzęt tego typu jaki miałem w ręce to były jakieś szajskie netbooki, których raczej nie widzę w takim zastosowaniu).

  6. Znowu zjeżdżamy z tematu, nie bój się tworzyć nowych wątków, gdy czujesz że rodzi się nowy temat.
    To co udało mi się stąd wykroić wkleiłem do istniejącego wątku, który najbardziej pasował, ale takie porządki zajmują naprawdę sporo czasu, daj nam szansę na życie - więcej czytaj, a mniej pytaj :stuck_out_tongue: (zastanów się ile razy znalazłeś już gdzieś istniejącą odpowiedź zanim ktoś znalazł czas by odpowiedzieć na pytanie, na które już znałeś odpowiedź?)