Możecie pochawlić się swoimi dashboardami?

Jestem ciekawy jak sobie układacie encje na ekranach : )

Mój do monitoringu sprzętu prezentuje się tak:

2 polubienia

Czego używasz do statystyk qnapa?

@mWilQ pewnie tego QNAP

dzięki, przy okazji sprawdzę czy na tvs-473e działa, bo nie ma go na liście wspieranych

Tak używam integracji z Qnap

1 polubienie

@ozzinse
U mnie widok związany z siecią wygląda tak

W sumie nie ma czym się chwalić, do wersji ostatecznej jeszcze daleko, dla zwiększenia czytelności pewnie zrezygnuję ze zbędnych elementów, a może wrzucę coś z innych widoków, bo nagłówek wygląda u mnie w tej chwili już tak…

1 polubienie

Wersje beta :slight_smile:
Termostaty


Pogoda

Kuchnia

Łazienka
Screenshot - 19.02.2021 , 16_49_20
Sieć

U mnie nadal się wszystko tworzy:

2 polubienia

3 polubienia

Końcowy Sieć

1 polubienie

Jak zrobiłeś ten kawałek odnośnie wywozu śmieci. Właśnie chodzi mi coś takiego po głowie ale nie wiem jak to zrobić.

Zajrzyj na Harmonogram zbiórki odpadów

1 polubienie

Jak zrobić takie karty jak z pralką czy zmywarką? Czy to jakaś karta z hacs, czy zmodyfikowana ze standardowych kart HA? Nie potrafię znaleźć?
Ewentualnie proszę o podpowiedź jak zmusić do wyświetlenia stanu encji (napięcia, temp czy przełącznika).

Kod: Pralka

Kod doadaj w karta → edytor konfiguracji yaml pod znacznikiem type: ‘’
po wklejeniu kodu wymaż type: ‘’

Obraz :Obraz pralki

2 polubienia

Cześć @luki25 , możesz podpowiedzieć jak zrobiłeś dashbord z ogrzewaniem, energią itd. ten z ostatniego zdjęcia . Będę przymierzał się do podobnego. Z góry dzięki.

hejka
Po dodaniu karty, ustawiamy typ panelu jako jedna karta

obraz

trzeba sobie zrobić tło: pliki wrzucamy do katalogu www, przy zakładnaniu folderu koniecznie restart całego hosta
dodajemy jakąkolwiek kartę i zmieniamy kod yaml na poniższy z jakąś encją
obraz

taki jest efekt: (1 encje zostawiłem, bo inaczej jest błąd)

a później dodaje się encje z gifami na ON lub OFF z różnymi typami akcji (more-info, toogle itp)

głównie używałem 3 rodzaje konfiguracji encji. Zrobiłem screena żeby zachować formatowanie


gify sam raczej robię z tła i nakładam na tło jeżeli ma się coś zmeiniać po uruchomieniu encji

1 polubienie

wystarczy użyć linijek z ``` przed i po wklejonym fragmencie kodu i formatowanie będzie utrzymane (tak samo jak na githubie w dowolnych dyskusjach czy issue)

Dzięki @luki25 będę ćwiczył.

Witam, buduję mój nowy dashboard na podstawie @luki25 “dashboard z energią”. Niestety nie mogę poradzić sobie z jednym ustawieniem. Ustawiając typ widoku na Panel (1 karta) obraz dopasowuje się do szerokości ekranu. I tu moje pytanie co zrobić aby obraz skalował się do wysokości ekranu.

elements:
  - entity: input_boolean.automat
    style:
      color: black
      left: 1%
      top: 1%
    type: state-icon
image: local/image/pulpit.jpg
type: picture-elements