Wizualizacja pomieszczeń z naniesionymi elementami aktywnymi

Zobaczcie na to.

Gość się postarał bardzo podoba mi się pomysł z tego rodzaju wizualizacją. może warto zrobić tutorial.

@luki25 to chyba Twój film :slight_smile:. Fajnie zrobione

1 polubienie

Ano mój :sunglasses:, mogę opisać i udostępnić kod modyfikacji, każdy coś dla siebie wybierze, ale ostrzegam, że pracowałem na amatorskich narzędziach typu sketchup, paint i paint3d :grimacing:, grafikiem raczej nie jestem

2 polubienia

@luki25 fajnie by było jak byś mógł mniej więcej nakreślić jak to zrobiłeś, wygląda super :slight_smile:
Na pewno nie tylko ja by się ucieszył :slight_smile:

Najbardziej podoba mnie się wizualizacja systemu ogrzewania. image

1 polubienie

Ok, postaram się wam to trochę nakreślic w wolnej chwili, zasady do każdej wizualizacji są takie same, więc cudów tu nie ma.

Łukasz napisz artykuł na bloga albo nagraj film to umieszczę :smiley:

No i gitara :smiley: kawał dobrej roboty, z niecierpliwością czekam na ten opis :slight_smile:

pamiętam o tym, tylko sam nie wiem jak się za to zabrać, takie coś to trza umieć robić…

2 polubienia

Czyżby temat umarł?
Byłaby WIEEEELKA szkoda, bo pomysł naprawdę genialny i wspaniały i mnóstwo ludzi mogłoby na tym skorzystać i wielu rzeczy się nauczyć.
@luki25, nie wiem jak Ci pomóc, ale przynajmniej mocno zachęcam Cię do pociągniecia tematu, choć widzę, że od wrzucenia pomysłu mija już rok…

@Krzysztonek

Ogólna idea tego dashboard’u jest opisana na forum tam:

oprócz tego podobne wątki (jest ich więcej)

Natomiast stworzenie tutoriala to wielokrotnie więcej roboty, niż samo stworzenie takich wizualizacji, z doświadczenia wiem, że trzeba sobie przygotowywać materiały do późniejszego wykorzystania już w trakcie powstawania danego rozwiązania, bo później proces jest często nie do odtworzenia (choćby dlatego wymaga zbyt wielkiego nakładu sił).

Kolorystyka GUI sugeruje wykorzystanie “centralki” AIS (bazującej na tv-boxie), ale w tym punkcie mogę się mylić - sam jak dotąd nie znalazłem gotowego ciemnego motywu, który by mnie zadowalał.

1 polubienie

Tutaj ciekawy tutorial
https://homesight.tech/?portfolio=create-lovelace-interface-with-3d-floorplan-2

1 polubienie