Panel dotykowy do inteligentnego domu

@artur czy mógłbyś pokazać i opisać jak działa i czym steruje panel dotykowy o którym mówisz w kilku filmach. Ciekawi mnie też na czym to postawiłeś, czy jest to jakiś tablet na Androidzie czy coś innego wykorzystujesz w tym celu?

Ja używam rpi4 i 10 calowego ekranu dotykowego.

Ale rpi4 masz postawione wyłącznie dla tego ekranu czy na nim masz home assistanta?
Jakiego konkretnie ekranu używasz?

1 polubienie

Myślę że wystarczy postawić na rpi, jakim kolwiek zwykłego Linuxa i korzystać z przeglądarki internetowej. Bo zauważyłem że to najpłynniej działa w przypadku home assistant. Bo na starszych urządzeniach np tabletach lubi przyciąć. Ale podpinam się pod chęć prezentacji takie rozwiązania u ciebie Artur

Wiem, że rpi nie jest duża, ale zasilacz, kabel HDMI, itp. pytanie jak to estetycznie zamontować na ścianie, żeby kable nie wisiały i malinka była schowana… itp.

Dokładnie mam tak jak @Barzal_210 pisze. RPI4 + Linux + Chrome
wygląda to tak


Wydrukowałem taką “puszkę” dużą w której wszystko mi sie zmieściło osadziłem to w ścianie. Wydrukowałem ramkę (ramka ma dziury po bokach na dźwięk z głośnika i na wietrzenie) przykręciłem ramkę do osadzonej puszki i jest.
Działa polecam i nie ma problemu że producent tabletu zrezygnuje z aktualizacji i mi wszystko przestanie działać :smiley:

@artur A jaki ekran możesz polecić. Podeślij jakiś link

@Zbyszek ja kupowałem tutaj https://magedok-shop.myshopify.com/ (tego modelu co mam już nie ma). Natomiast to było dawno temu i teraz bym zalecał poszukać innych też opcji. Jak kupowałem kilka lat temu to nie było do wyboru 10 cali FullHD w IPS, a teraz to wygląda chyba lepiej.
Natomiast ja z mojego jestem bardzo zadowolony.

To jeszcze w tej puszcze trzeba dodatkowo zewnętrzny głośnik umieścić?

@AdamG trochę testowałem WallPanel z wątku Home Assistant na tablecie i bez problemu daje rade na starym sprzęcie (np. telefon Samsung A3), dodatkowo taki sprzęt także jest encją w HA, którą można sterować i pobierać dane, np. wykrywanie ruchu.

@macek ten ekran ma głośnik w sobie ale z tyłu. I jak nie było dziur to trochę zbytnio go tłumiło

aaa czyli to bardziej panel/monitor (ekran z wbudowanym głośnikiem) niż taki typowy ekran LCD do RPi, kwestia nazewnictwa, dzięki za wytłumaczenie :slight_smile:.

A może takie rozwiazanie: ARCHOS Hello
ARCHOS Hello, Tablety - Przegląd. Cena na Allegro aktracyjna, osobiście podoba mi się Hello 7 i ma możliwość fizycznego zasłonięcia kamery oraz wyłączenia mikrofonu.

1 polubienie

U mnie jest postawiony Raspberry 4 i do niego podłączony ekran dotykowy (15").
Działa kapitalnie - tylko ostatnio chciałem jednak zrobić wygaszanie ekranu po chwili i … niestety.
W trybie KIOSK nie idzie, po wyłączeniu KIOSKU działa jak ta lala.
Ekran kosztował ok 250 i do tego malinka i wydruk ramki z drukarki.

Hej możesz podesłać jakieś linki do wyświetlacza ? Dzięki.

Wysłałem na maila bo nie wiem czy tu mogę umieścić takowy link. :slight_smile:

Jeśli powstrzymasz się od reflinków to z całą pewnością można.

Waveshare są dość drogie
https://www.waveshare.com/product/displays/lcd-oled/lcd-oled-1.htm
więc jeśli znalazłeś coś radykalnie tańszego, to z pewnością pomoże to komuś.

Jako alternatywne rozwiązanie można potraktować niedrogi chiński tablet (przy wyborze rozmiaru 8 cali można się zmieścić poniżej 300zł, a przy 10 calach <500zł)

@marcinwojciesz jak najbardziej na tym forum możesz takie linki umieścić

Ja mam od tego przyjaciela.
Przyszło w tydzień i naprawdę jestem zadowolony - Kupiłem wersję 15 cali - tak wiem, że spory.
Teraz do tych celów pewnie kupiłbym mniejszy. Ale nie żałuję.
Jeśli ktoś wie tylko jak zrobić wygaszanie na malince w trybie kiosk będę wdzięczny.

Dziękuję Ta wersja jest nie dostępna.