MQTT + TASMOTA + SUPLA + inne jednocześnie

Witam - mam na imię Krzysztof jestem użytkownikiem HA od 3 miesięcy , byłem czytelnikiem forum i całą konfigurację zrobiłem na podstawie Waszych doświadczeń. Doszedłem teraz do ściany , nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, dlatego pozwalam sobie na napisanie tego wątku.

HA wersja najnowsza 2023.6.2 - reszta uslug aktualna na dzien 22.czerwca

W MQTT mam uruchomioną SUPLA z licznikiem MEW-01 - działa
Chce dodać TASMOTA - po dodaniu Tasmota i reconfiguracji działa TASMOTA ale nie działa SUPLA ( widać urządzenie ale brak sanych z chmury Supla ) i odwrotnie.

Gdzie trzeba jeszcze coś dopisać aby działało jedno i drugie jednocześnie?
W configuration.yaml jak wpisuję dane do mqtt i dane brokera do supla jest błąd konfiguracji.

Gdzie robię błąd

To Twój przypadek (chyba ostatnia aktualna konfiguracja) - Supla na Home Assistant dwa sposoby, trochę informacji jest też na SUPLA => Supla-mqtt-client => MQTT => Home Assistant.
Podsumowując w skrócie: uruchomiony lokalny broker MQTT, do tego brokera podłacza się HA i urządzenia z Tasmotą, w lokalnym brokerze robisz most (bridge) do brokera MQTT Supli. W razie problemów pisz w tym wątku, pomożemy :).

Dziękuję za podpowiedź z linkami. Czytałem je wcześniej, ale data ich była na 2022 rok więc przy tych zmianach jakie są w sofcie myślałem, że jest to już nie aktualne.

Kluczem do działania było skasowanie z MQTT starej nie działającej Supli następnie stworzenie pliku bridge.conf w katalogu /share/mosquitto z danymi od supli , ustawienie true w konfiguracji MQTT z poziomu USŁUGI
customize:
active: true
folder: mosquitto

i na końcu restart HA.

Poszło i mam to wszystko na raz. Niestety wszystkie urządzenia tasmota nazywają się tasmota ,pewnie jak flashowałem urządzenia tuya na tasmota przez tuya-convert tam mogłem zmieniać nazwy czego nie zrobiłem ;-(

Jeże masz dostęp po IP do urządzeń z tasmota możesz to sobie zmienić.

Dziękuję - zmienione