Panel dotykowy do inteligentnego domu

Cześć.
Panowie a macie może jakieś pomysły na wybudzanie (sterowanie ekranem) na panelu z ubuntu na pokładzie?

Ja korzystam z podobnego ekranu jak kolega @marcinwojciesz , tylko 10", zamontowany w obudowie starego radia , w środku Rbpi 3B+ ,wzmacniacz , karta dzwiękowa USB , oryginalny głośnik z tego radia , który o dziwo gra wyśmienicie, Zainstalowany Raspbian z chrome + tryb kiosk , sterowanie ekranem z GPIO raspberry i transoptory z tranzystorami do “wciskania” przycisków na panelu sterujacym ( wygaszanie ekranu, jasność ) , wyłaczenie nocne i sterowanie wzmacniaczem. Do tego serwer LMS + odtwarzacz . Nie będę opisywał co tam jeszcze siedzi bo to ulegnie zmianie, ponieważ przechodzę z Domoticz , więc trochę zmian mnie czeka . Ogólnie przez ponad 1,5 roku wszystko działa bez najmniejszych problemów

10 polubień

Robię panel na raspberry pi i waveshare(ekran). Za ekranem chciałbym czujnik zbliżeniowy wstawić (wzbudzenie ekranu). Macie pomysły jaki wstawić?

1 polubienie

W przyszłym tygodniu jak znajdę chwilę to podrzucę instrukcję do konwersji do panela, którego ja używam a cena całości zamyka się w rozsądnych pieniądzach. Nie chcę póki co mówić o jakim sprzęcie mowa by nie zrobić burzy na allegro. Na ten moment projekt jest testowany przez kilku użytkowników i wyszło kilka problemów, które muszę wpierw rozwiązać.

EDIT
OK Mały preview. Rom ma jeszcze trochę rzeczy do poprawy (m. in. aktywne wygaszanie ekranu, wywoływanie asystenta głosowego guzikiem, kilka błędów UI itp.), ale sądzę że w ciągu miesiąca dam radę wszystko ukończyć i zrobić release całego ROM tu na forum. Póki co działa głośnik jako asystent, dlna, udało się go przepiąć na bezpośrednie połączenie ze spotify choć nadal nie działa to do końca jak powinno.

4 polubienia

Już wiadomo, że to Lenovo ThinkSmart - tablet z wbudowanym głośnikiem:

Pomysł bardzo dobry :slight_smile:
Kiedyś rozważałem inny model Lenovo z możliwością wypięcia tabletu (smart stacja dokująca z głośnikiem):

Czekam z niecierpliwością. Mam 2 takie terminale. Póki co przerobiłem je zgodnie z informacjami zawartymi na [GUIDE][ROOT] Unlocking and Improving Your Lenovo ThinkSmart View (CD-18781Y) | XDA Forums . Użyłem jednak wersji d-18781y.21228.109 z oryginalną miałem problemy odtwarzaniem muzyki. Teraz działa Tidal lecz z wyłączeniem plików “flac” wtedy jest cisza. Aplikacja HA zainstalowała się bez problemów. Nie udało mi się uruchomić sklepu play. Również żaden serwis streamingowy nie działa poprawnie. Póki co traktuje to jako instalacje typowo testowe.

@wojciech1 No ten tutorial taki trochę nie do końca jest - w sensie mało wyjaśnień, sklep odpalić to nie problem ale duża część usług od google się później wywraca i średnio to działa. Ja póki co mam rom przerobiony z oryginalnego softu, ale robiłem też port z lineage os Niestety jeszcze do stabilności dużo dużo brakuje. Niestety też czasu za wiele nie mam więc siadam do zabawy raz na tydzień i idzie jak idzie.

Też kiedyś przerabiałem ten rom na jakimś Galaxy tab, usługi działają tak jak piszesz, największy problem to komunikacja/zamulanie,. Dałem sobie spokój z tego typu rozwiązaniami . Kiedyś pewnie działało by to bez problemu, ale dzisiejszy trend pchania technologi do przodu i robienie wszystkiego by nic co zostało z tyłu nie działało przynosi taki efekt.

z ciekaowsci w jaki sposob udalo Ci sie zrobic z glosnika DLNA?

Cześć, udało ci sie z tym czujnikiem zblizeniowym?

sorry, dopiero jestem :smiley: Dodatkowa aplikacja w tle od DLNA - musiał bym sprawdzić jaka bo projekt leży i czeka aż znajdę czas na cokolwiek.

Cześć,
Miał ktoś do czynienia (widział, dotykał) z takim ekranem Monitor z ekranem dotykowym open frame 222B1TFL/01 | Philips ?

Wizualnie idealny jako element do montażu na ścianie (HA Dashboard), tylko czy zadziała z Raspberry ? Wspierane systemy operacyjne to Windows 10 / 8.1 / 8 / 7; Android 11 / 10 / 9 / 8*

A co będzie zainstalowane na tym Raspberry? Monitor jak monitor…

Chodziło mi o to czy zadziałają funkcje dotykowe, jednym słowem czy będzie się dało sterować bezpośrednio z ekranu. Na Raspberry będzie jakaś przeglądarka z Dashboardem z HA

Jeśli miałbyś kupować specjalnie do tego celu RPi, to mam chyba ciekawszą propozycję. Na Allegro jest oferta na tablet Lenovo ThinkPad 10 10,1" 4GB/64GB z Windows 10. Procesor Intel Atom x7-z8700 (4 rdzenie, od 1.60 GHz do 2.40 GHz). Do kompletu stacja bazową pod peryferia w tym dodatkowy monitor po HDMI. Wszystko to za 199PLN. A za wersję z uszkodzonym dotykiem 129PLN. Masz praktycznie gotowy “komputerek” z systemem, który z pewnością obsłuży większy monitor dotykowy.

Fajny. Ciekawe ile bierze na tym windowsie. Może zamiast tabletu takie coś mogłoby też sie bujać :wink:

Używam tableta z win 10, a konkretnie Asus T100TA, stary sprzęt, jeszcze 32 bitowy, ale działa zaskakująco dobrze jako wyświetlacz panelu do HA, przeważnie na ekranie mam plan mieszkania oraz stream live z 3 kamer. Widok jest taki:

Tylko jedna ważna informacja jeśli chodzi o windowsa, microsoft strasznie namieszał w sterownikach dla starszych urządzeń, więc po instalacji czystego win zablokuj możliwość instalacji aktualizacji sterowników, zainstaluj zalecane sterowniki ze strony producenta i powinno być ok. Przy sterownikach aktualizowanych przez microsoft bateria potrafi padać po kilku godzinach mimo podłączenia do zalecanego 3A zasilacza, na oryginalnych sterownikach ta sama bateria nie spada poniżej 85% przy użyciu zasilacza 1A i uruchomionym ekranie przez 14 godzin!
Przechwytywanie

Sterowanie tabletem możesz robić przez hass agent lub IOT link

3 polubienia