Podstawy HA, jak, na czym itd

Nie wiem co to jest TMP, ale jeśli chodzi o EMP (obsługę BIOSa portem szeregowym) to nam to w niczym nie pomaga.
Jeśli mówisz o TPM to też nie ma dla nas znaczenia, nikt tu Windowsa nie chce instalować.

Jeśli nie masz wyboru UEFI/Legacy/CSM itp itd., a procek jest 64-bitowy to pozostaje eksperyment.

Nawet jeśli BIOS jest tylko w trybie Legacy to były osoby, które użyły rEFInd aby obejść brak trybu UEFI

Mówisz i masz

przy okazji postały też 2 inne “z tej serii”

potrzeba tylko jeszcze chętnych do podzielenia się informacjami osób które używają instalacji:

  • Core
  • Supervised
  • Container
    bo wszystkie 3 do tej pory powstałe dotyczą instalacji HAOS (natywnych lub wirtualizowanych)

Spróbuj oficjalnego manuala, świat idzie do przodu i się wszystko zmienia.

Ja proxmoxa w produkcyjnej instalacji nie planuję, a życie jest jednak za krótkie na zabawę dla zabawy (miałem w planach instalację testową na proxmoxie, ale czasu na życie mi brakuje).

Możesz też spróbować “postawić świat na głowie” i w HAOS-generic zainstalować coś z tej palety nieoficjalnych Dodatków (tu również życia mi brakuje na używanie czegoś na siłę i z ciekawości) z repo, które już wcześniej tu linkowałem

Sprzęt na którym powinien polecieć HAOS-generic raczej masz

a to, że nvme nie poleci było w sumie chyba dość oczywiste (chociaż trudno wykopać takie informacje z dokumentacji, to kopiąc po oficjalnym site Della można znaleźć np. to Find Parts & Upgrades for Your Dell Computer & more | Dell USA)

W kwestii podpinania dodatkowych dysków (a raczej ich podmontowania w HAOS-generic nie podpowiem, bo nie mam sprzętu w którym mógłbym dołożyć kolejny dysk), ale ten poradnik jest też linkowany w instrukcji do Frigate, więc moim skromnym zdaniem musi działać.