Problemy początkującego po instalacji HA

Cześć,
Zainstalowałem HA na RPi, dodałem NodeRED i Terminal. Pierwsza niezgodność to taka, że gdy wchodzę zdalnie na serwer HA to nie widzę po lewej stronie przycisku Supervisor. Dlaczego?
Czy trzeba wprowadzić specjalne uprawnienia?

Gdy próbowałem dodać obrazek do Konfiguracja karty Elementy obrazu, z lokalizacji: config/www/floorplan.png, to mam puste pole bez obrazka. Plik przegrałem do powyższego katalogu. Dlaczego nie pobiera obrazka?

Pozdrawiam.

A lokalnie?

Jak?

Czyli co masz w konfiguracji karty?
(hint: to nie ma być config/www/floorplan.png tylko raczej /local/floorplan.png
fajnie byłoby stworzyć jakiś podkatalog na obrazki, bo potem utoniesz w bałaganie)

Od wersji 2021.12 menu Supervisora jest w zakładce Konfiguracja

Lokalnie to znaczy bezpośrednio z RPi? Jeśli tak to jaką komendę wydać aby wejść do graficznego HA?
Gdy podłączam przez HDMI to jest w trybie tekstowym.

Czyli już nie trzeba wchodzić przez Supervisor, tylko przez Konfigurację?

Instalowałem zgodnie z wieloma poradnikami przez program Balena Etcher.

Obrazek już udało mi się ogarnąć, zrobiłem literówkę w nazwie.

Tak jak wyżej, zostało to przeniesione w inne miejsce, ale sam Supervisor nadal istnieje i ma taką samą rolę jak było to wcześniej.

Nie za bardzo rozumiem, w którym miejscu powyżej jest Supervisor?
W Konfiguracji po wejściu przez “Dodatki,Kopie,Supervisor” jest: Add-ons, Backaps i System.

To znaczy z sieci LAN, a nie z internetu, ale @rafkan podał rozwiązanie problemu - przecież menu Supervisora (jak i wiele innych) zostało przeniesione do Konfiguracji dość dawno temu (3 miesiące?)

Jeśli chcesz mieć “po staremu”

PS przy okazji wyeliminowałem literówkę z tytułu w tamtym wątku - pewnie dlatego go nie znalazłeś przeszukując forum.

“Add-ons, Backaps i System” to jest właśnie zawartość dawnego menu Supervisora, jedynie sklep z dodatkami już nie ma belki w menu, tylko jest przyciskiem na dole w Dodatkach (addonach).

Dziękuję za informację.

A dlaczego gdy chcę uruchomić Terminal to pojawia się tylko komunikat?: 502: Bad Gateway

Jeśli założę że chwilowo nie jest mi potrzebny Terminal, to jak dodać pierwsze urządzenie? Mam Sonoff mini.
Mam zainstalowany Mosquitto broker.

Musisz go skonfigurować (jak i wiele innych addonów) - zajrzyj do logów, dlaczego się nie uruchamia.

Prezentujesz co chwila kolejne problemy w jednym wątku, wydaje się, że nie czytasz wcale dokumentacji.

1 polubienie

Czyli dołączenie nowych urządzeń jest całkowicie automatyczne? Wystarczy włączyć nowe urządzenie i automatycznie zostanie dołączone do HA?

Odpowiadając bardzo ogólnie (na tak zadane pytanie) - NIE.

Półsłówkami się nie da porozumiewać.

Jeśli dana integracja obsługuje autowykrywanie urządzeń (z angielska discovery:) to pojawią się automatycznie.

Sonoff mini nie ma nic do MQTT, no chyba, że wgrałeś mu jakiś inny firmware niż fabryczny, ale szklana kula u mnie nie działa.
edit: w tym modelu zmiana firmware cudów nie uczyni bo to przecież Zigbee :stuck_out_tongue:

Może i mówię półsłówkami, ale dopiero raczkuję w tym temacie więc musicie ciągnąć mnie za język :wink:
Sonofa kupiłem tu: Sonoff Mini ZBMINI dopuszkowy włącznik ZigBee - elty.pl
ponieważ był pokazany na stronie: SONOFF ZBMINI control via MQTT | Zigbee2MQTT
Czyżbym popełnił błąd?

Jak wspomniał wyżej @szopen podajesz bardzo mało informacji - czym dysponujesz, co chcesz osiągnąć.

Nie popełniłeś ale aby dodać ten włącznik potrzebny Ci jest koordynator zigbee oraz skonfigurowanie jednego z dodatków do obsługi urządzeń zigbee (deconz, Zigbee2MQTT lub ZHA).

Mam Sonoff ZBDongle: Zigbee3.0 USB Dongle Plus

Teraz zainstaluj i skonfiguruj Zigbee2MQTT.

Wcześniej szukałem w Konfiguracja/Dodatki/“Add-on Store”, ale go nie znalazłem. Więc założyłem że jest on dodany w nowej wersji HA i siedzi gdzieś głębiej.
Ale teraz znalazłem Deconz o którym napisałeś.

Bardzo dużo informacji na temat instalacji i konfiguracji Zigbee2MQTT znajdziesz na forum. Musisz najpierw poczytać na temat HA. Inaczej będzie Ci trudno to ogarnąć

Nie no sorry tak się nie da działać - takie “ciągnięcie za język”, to strata naszego czasu - może jest jakaś grupa na Discordzie? tam z reguły mają lepsze szklane kule.

Deconz nie zadziała z tym koordynatorem, który posiadasz.

Może raczej powinieneś spróbować integracji ZHA, bo się rzucasz z motyką na Słońce.

Czytaj dokumentację, jesli nie rozumiesz to czytaj 2x, a nawet kilka razy, ochłoń to nie jest sprint, to maraton (by @angler).

1 polubienie

Ok, nie będę ukrywał, że od wielu dni czytałem o tym, ale pojawiają się pewne problemy, jak niemożność uruchomienia Termionala, czy o tym co teraz piszę znalezienia Zigbee2MQTT.
Dlaczego nie mogę znaleźć Zigbee2MQTT o którym wcześniej czytałem?