Projekt GoHeishaMon Pompa Ciepła Panasonic

Pokaż swój dashboard jak masz zrobiony dla Pompy ciepła.

Kilka zrzutów




Dzięki. W grafanie są ładne wykresy ale nie ma możliwości przeniesienia do dashboard. Powiedz mi jak zrobić wykres pokazujący kiedy robi się defrost? Jaki zastosowałeś podlicznik?


Mam identyczny problem ktoś wie jak to naprawić?

Edit:

@macek No nie da rady. Tam musisz podać encję w kW/h a nie W.

Waty możesz zamienić na kWh korzystając z integracji Integration - Riemann sum integral - Home Assistant.

Wiesz ja to zrobiłem za pomocą pomocnika ale nie działało. A teraz patrzę w Hacks i była aktualizacja HeishaMon i po aktualizacji ruszyło.
Pozdrawiam

Hej, staram się zainstalować GoHeishaMon ale coś mi nie idzie wgrałem wszystkie 3 pliki na pendrive ale po przytrzymaniu 3 przycisków jedynie środkowa dioda miga na niebiesko przez jakieś 2 minuty i pierwsza się świeci na zielono. Przed tym pierwsza dioda świeciła się na zielono a środkowa na niebiesko, natomiast w trakcie trzymania(~pierwsze 10s) niebieska gaśnie i zielona nadal się świeci.
Wiecie może co mogę robić źle?

Przeczytaj powyżej posty użytkownika burt2902 być może masz taki przypadek jak On. Jeżeli tak też są przynajmniej dwa wyjścia opisane w tym wątku.

Dostępna jest nowa wersja v3.2 interfejsu HeishaMonBoth do pomp ciepła Panasonic Aquarea .
Tu znajdziesz wykaz obsługiwanych modeli.
Nowa wersja pokrywa funkcjonalności HeishaMon v 3.2 .
Od pierwowzoru różni się tym że może pracować równolegle z lokalnym serwerem MQTT i CZ-TAW1.
Jak ktoś nie chce inwestować w CZ-TAW1 to płytka umożliwi samodzielnie lokalne sterowanie pompą ciepła z poziomu MQTT i HA
Integracja z Home Assistance dostępna jest pod adresem Integracja HeisaMonBoth

Zamówiłem u chińczyka płytki PCB i czekam kiedy przyjdą.

image

3 polubienia

Hej ,a czy będziesz miał na sprzedaż? Rozumiem że dzięki tej płytce można sterowania pompą zarówno przez oryginalną aplikacje jak i lokalnie ?Czy lokalnie tylko odczyt ?

Pozdrowienia

Cześć, można sterować równocześnie przez chmurę Panasonic, komendami mqtt z serwera lub z poziomu Home Assistanca wykorzystując integrację o której napisałem . Można też z menu Setting ustawić tryb listen only jak ktoś potrzebuje przełączać się w tryb lokalnego sterowania tylko okazjonalnie.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz do manie na maila pompadom@wp.pl.

Pozdrawiam,

rozumiem ze mogę to na próbę postawić na ESP-WROOM-32 DEV kit? i użyć RX TX i zasilania ze złącza panasonica?

trochę żałuję że znalazłem to dopiero teraz mam płytkę na ESP12F i jest problem ze zrywaniem wifi na nowszych routerach

Czy ktoś zrobił. Lub próbował zrobić harmonogram załączeń w HA? Coś podobnego jak w oryginalnej aplikacji???

Napisz mi na pompadom@wp.pl jak chciałbyś aby to działało albo otwórz Issue na GitHub - salakrzy/HeishaMonBoth: This is a HeishaMon modification allowing parallel work of Panasonic Web, local reading via MQTT and integration with HomeAssistant.

Posiadam HA w wersji 2023.12.4.
Po aktualizacji do nowszej wersji posiadam zawsze błędy sensorów heishamon :face_with_head_bandage:
Ktoś ma rozwiązanie?
Dziękuję :v:

Znaczy błędy masz w wersji 2023.12.4 czy jak aktualizujesz do 2024.2 ?

od wszystkich wersji 2024 w górę,

A jak masz połączoną pompę z HA? Przez moduł panasonica czy w inny sposób. Bo raczej tutaj trzeba szukać. Co prawda ja pracuje jeszcze na HA w wersji styczniowej ale przeglądając zmiany wersji styczniowej i lutowej to nie widać zmian, które mogłyby wpływać na połączenie z brokerem choć fachowiec ze mnie żaden :slight_smile:
Była gruntowna zmiana ale na pewno przed grudniem. Wtedy cały projekt został dostosowany (plik .yml z konfiguracją czujników)

1 polubienie

mam plytke heisha, wlasnie wszystkie aktualizacje do konca grudnia dzialaly bez problemu, a plytke mam prawie rok :slight_smile: czujnikow nie czyta mi na kazdej aktualce od stycznia 2024

EDIT:

wystarczylo zaktualizowac repozytorium heisha… :face_with_spiral_eyes: problem rozwiazany :smiley:

Też czasami mam problemy - szczególnie po aktualizacji Aquarea Smart Cloud. Wtedy instaluję od nowa Heisha (nawet tą samą wersję) i zaczyna działać.

jest do tego flow w node-red. zreszta jest cale sterowanie pompą zrobione, nie tylko harmonogram. GitHub - edterbak/NodeRed_Heishamon_control: a Node Red flow to interact with Heishamon (a panasonic heatpump through an ESP board)

1 polubienie