Proxmox local-lvm pełny mimo 20 GB zajętości przez HA

Cześć, co prawda jest na tym forum kilka takich tematów natomiast nikt nie nawiguje tam użytkownika do rozwiązania tego problemu więc spróbujmy tutaj przejść sekwencję kroków do sprawdzenia i rozwiązania problemu.

Problem: Proxmox local-lvm na którym jest zainstalowany tylko HA nagle stał się pełny w prawie 100%.

1. Sam HA zajmuje coś w granicach ~20GB
  2. Backapów w proxmox brak(wywaliłem gdy okazało się że jest lipa):

Więc co się stało że nagle local-lvm urosło do takich rozmiarów że HA przestaje się uruchamiać po aktualizacji? Czy problemem jest przydzielenie pełnego dysku? Czy powinienem przeinstalować całość od nowa? Tylko jak ustawić przydział dysku biorąc pod uwagę że mam 128 GB SSD?

Masz dwa rozwiązania :

• dokup większy dysk i jak nie chcesz proxmoxa to zainstaluj HA natywnie,
  • dokup drugi dysk i powiększ partycje o ten drugi dysk ( tak ja sobie zrobiłem bo też się zatykał, to jest najszybsza metoda tylko trzeba poczytać n/t jak się tworzy dyski LVM-Thing).

Moim zdanie błąd jest w opisie Instalacji - nie dajemy całego dysku dla HA tylko jego część ( czyli ze 120 MB dajemy tylko 90 MB ).

Przypadkiem nie instalowałeś Home Assistant ze skryptu na blogu pewnego pana ? Bo jeśli tak to problem nie zniknie ,będzie coraz gorzej. Miałem tak i ile bym nie dał dysku to po krótkim czasie był pełen. Mi zjadło 120 giga. Wyjściem jest instalacja wg filmu Artura bez żadnych skryptów. Najlepiej zrobić backup na google drive , instalacja na nowo i powròt z backup. Możesz dorażnie w konsoli proxmox po wyłączeniu maszyn wirtualnych wbić
fstrim -av. Ale na długo nie pomoże. Poniżej link do świetnego tutorialu do filmiku Artura
Instalacja Home Assistant na Proxmox w 2021 roku

Dokładnie jest tak jak piszesz, przeinstalowałem według filmu Artura i jak na razie spokój, zobaczymy jak szybko będzie rosło

Bo będziesz miał teraz spokój tak długo że zapomnisz jak się to instaluje :hugs:

Dzień dobry, czy mając zainstalowanego Proxmox i HA ze skryptu, ktory zapełnia local -lvm muszę instalować wszystko od początku czy wystarczy stworzyć nowa VM i zainstalować HA i przywrócić backup?.

Można - po prostu usuń VM i stwórz nowego Ja jechałem od zera bo od razu podbiłem proxmox do 7

Również mam problem z HA zainstalowanym ze skryptu. Zapełnił już prawie dysk 64 GB.

Postanowiłem zainstalować tak jak polecał @artur ale niestety nie działa.

Teraz już pamiętam czemu użyłem skryptu a nie instalacji od Artura.

Maszyna to HP T620

Niestety w instrukcji Artura brakuje kluczowego elementu. Wysyłam post z grupy fb który wszystko wyjaśnia Home Assistant Polska