Repozytorium Garbage Collection - Ikony, przełączniki, obrazki

Tam to idzie tekstem, a nie liczbą. Sprawdziłem przed chwilą u siebie, bo jutro mam wywóz zmieszanych i dla liczby daje false, a dla tekstu true.
Edit: dla liczby też działa, ale State Type na number trzeba ustawić.

czyli tak ???

1

2

Garbage.json (7,5 KB)

Luknij na mój flow, może coś wyuskasz z niego dla siebie, a mnie wszystko mam jak widzę jako tekst a nie liczby

To kolejna integracja która przechodzi z YAML do GUI

I kolejne zmiany - uproszczenie interfejsu (w zamian za to zaawansowane ustawienia dostępne jako blueprint’y, czyli Schematy)

Hej
Mam problem z ustawieniem odpowiedniego widoku w UI na podstawie amaximus / garbage-collection-card.
Integracja bruxy70/Garbage-Collection działa dobrze
i ustawiłem sobie encje, aby sprawdzić czy napewno wsyzskto się poprawnie wyświetla

type: entities
title: Wywóz śmieci
entities:
  - type: attribute
    entity: sensor.zmieszane
    attribute: days
  - type: attribute
    entity: sensor.plastiki
    attribute: days
  - type: attribute
    entity: sensor.szklo
    attribute: days
  - type: attribute
    entity: sensor.papier
    attribute: days

=======================

Dodałem Resources : /local/dist/garbage-collection-card.js (fizycznie katalog www/dist/…)

i jak dodaje konfiguracje karty stosu pionowego to niestety dane się nie wyświetlają, jedyne co to czerwone kółko jak wskażę kursorem:

Mogę prosić o pomoc?

EDIT: nie włączyłem trybu gadatliwego …

Hej wam tez sie rozjechala integracja po zaktualizowaniu?

@bartik22 czy po aktualizacji garbage collection też posypały się tobie daty wpisane w annual. Mi zostały po jednej dacie i zmienił się format wpisywania i nie wiem jak dodać następne :frowning: Niestety poprzedni format wpisywania czyli rrrr-mm-dd,rrrr-mm-dd nie działa

No to sobie skomplikowałem :frowning:

To może pytanie jak cofnąć aktualizację Garbage Collection?

/

@stemer jeśli mówisz o tym dodatku:

to doszedłem do 7 punktu instalacji ale niestety nie wykrywam tego dodatku w integracji :frowning:

Nie aktualizowałem, mam 4.2
aktualizuje tylko:

  1. jak nie działa obecna
  2. jak nowe wydanie ma cos co chce
    inaczej nic nie aktualizuje, bo po co skoro działa?

Że niby co więcej ma do zaoferowania wtyczka ze śmieciami, no litości :stuck_out_tongue:

Użyj blueprintu include exclude z githuba integracji. Tam jest wszystko opisane - możesz dodać “z ręki” wiele dat. Potem restart HA i wszystko śmiga.

@Raddii , nie, chodziło mi o to.
Tam jeszcze dodatkowo masz opis dla nie czytających dokumentacji :slight_smile:

Obecnie jestem na 4.3.1 aktualizacja czysci mi harmonogram i nie wiem czemu.

Więc albo zostajesz na starej wersji albo przechodzisz na nową i konfigurujesz nowymi metodami. Nikt nie jest w stanie odpowiadać za pomysły autora (proste konfiguracje importują się poprawnie, a przynajmniej mi się udało, skomplikowane trzeba utworzyć nowymi metodami).

1 polubienie

Nie aktualizuje bo wszystko działa, mam bardzo nie regularny harmonogram i nie chce wszystkiego klepac od początku. Zresztą próbowałem i oczywiscie nie działało :sweat_smile:

Jeśli nieregularny harmonogram, to moim zdaniem jedynie import wszystkich dat - potrzebna jest do tego automatyzacja stworzona z któregoś z blueprintów zamieszczonych przez autora (dokumentacja kuleje i chyba nie wszystkie działają poprawnie, ale kilka kluczowych w przypadku importu działa).

Przykład działającej automatyzacji na bazie blueprintu “Include”
Open your Home Assistant instance and show the blueprint import dialog with a specific blueprint pre-filled.

alias: Include dates
description: manual
use_blueprint:
  path: bruxy70/include.yaml
  input:
    garbage_collection_entity: sensor.import_manual
    include: |-
      2022-02-18
      2022-02-19
      2022-04-04
      2022-07-04
      2022-10-03

Możesz jakoś prosto opisać - tutorial jak to zrobić? przymierzałem się kilka razy do tego ale jakoś nie mogę zczaić co gdzie i jak dodać, a podejrzewam że temat jest banalny z tym blueprintem.

Jak będę miał na to czas i siłę - prawdopodobnie przy okazji aktualizacji tej instalacji, gdzie mam zdrowo popieprzone harmonogramy (tam trzymam starą wersję, bo nie mam siły się zabrać za to).
Terminu nie chcę obiecywać - to powyższe, to z testowej instalacji i działa.

Czy do takiego układu da się zrobić sortowanie według daty wywozu???

Nie, przecież to zwykły stos kart (a każda z “magiczną” reakcją na kliknięcie, która tak naprawdę jest do niczego nie potrzebna).
Nawet nigdy się nie zastanawiałem nad możliwością automatycznego sortowania kart.

Zamiast tego używam karty, która sortuje encje

type: custom:auto-entities
card:
  type: entities
show_empty: true
state_color: true
filter:
  include:
    - entity_id: sensor.garbage*
unique: entity
sort:
  method: attribute
  attribute: days
  numeric: true
  reverse: false
  first: 0
  count: 5

garbage_sort_2022-03-26_16-15

U mnie niestety wygląda to tak:
image
Jak mogę się pozbyć tych “2” na rzecz daty jak u Ciebie??
Masz u siebie:
image
U mnie to n iedziała i muszę wymienić wszystkie sensory:
image

  1. Tych “2” pozbywasz się ustawiając “tryb gadatliwy” w konfiguracjach encji w integracji.

  2. Pisałem o tym gdzieś na początku - trzeba sobie sensownie nazwać encje - użyłem w ich nazwach fragmentu “garbage” by były łatwe do filtrowania. Można je edytować post factum:

1 polubienie

Jeszcze jedno pytanko: co muszę dopisać w kodzie aby w zaznaczonym miejscu zrobić przełącznik który będzie powiązany z pomocnikiem??
image