SONOFF ZBMINI zigbee

Witam
Czy ktoś może testował te urządzenie ? Jak to się sprawdza z HA zigbee2MQTT.
Dziękuję za pomoc,

U mnie działa z deconz. Na tą chwilę nie do końca właściwie(po włączeniu natychmiast przechodzi w stan wyłączony pomimo tego że zasilanie nadal jest podawane). Ten problem istnieje tylko gdy przełączam switch w lovelance. W node red działa wszystko normalnie (używam jako sterowanie wentylatora w łazience)

Witam,
używam motion sensorów od Sonoffa po zigbee w miejscach o dobrym sygnale Zigbee, pracują świetnie/błyskawicznie
niestety tam gdzie zasięg jest już ograniczony czasem zadziała, czasem nie.
jesli chodzi o Sonoff Mini, mogę polecić te po WiFi, nie wysypują się, bardzo szybkie działanie, na chwile obecną nie zauważyłem żadnych wad.

Wystarczy dodać w pobliżu takiego czujnika jakieś aktywne urządzenie Zigbee, np. SONOFF ZBMINI, urządzenie takie staje się routerem Zigbee i automatycznie zwiększa zasięg sieci. Im więcej takich urządzeń tym sieć Zigbee staje się bardziej niezawodna. Błędem jest budowanie sieci Zigbee tylko dla samych czujników bez dodatkowych routerów.

masz rację, przed rozbudowaniem sieci zigbee o dodatkowe routery, pisałem temat na forum o podzielenie się spostrzeżeniami jeśli chodzi o dobór routerów, aktualnie posiadam ich jedynie 14 a czujnik ruchu jest w najbardziej optymalnym miejscu dla pomieszczenia i niestety do routera zigbee dzieli go bardzo gruba ściana wraz z grubą drewniana futryną od drzwi oraz płytki na ścianach w samym pomieszczeniu brak możliwości zainstalowania czegokolwiek jako router ;/ jest możliwość ale burzyło by desing ^^

Ten desing strasznie przeszkadza, coś o tym wiem. W jednym pomieszczeniu mam poprostu do gniazdka podłączone Gniazdko Xiaomi Mi Smart Power Plug (Zigbee), w kolejnym w puszcze podtynkowej było troche miejsca więc włożyłem Lonsonho moduł ściemniacza z N (Zigbee) bez podłączenia przycisków a w kolejnym do lampy stojącej wkręciłem żarówkę Zigbee (sterowaną przyciskiem Xiaomi Mijia Aqara Zigbee model WXKG01LM) i zasięg się bardzo poprawił a design nie ucierpiał :grin:.