Termohigrometr TS201 (_TZ3000_i8jfiezr)

Nie mam. Jest bez napisów , ani logo, niczego na obudowie ani tylnej zaślepce nie ma. Dosłownie gładki plastik i niczego więcej , nawet po zdjęciu dekielka.
Edit:

U mnie standardowa Z2M - Stick 2652P
Wersja Z2M 1.21.1

data_path: /config/zigbee2mqtt
external_converters: []
devices: devices.yaml
groups: groups.yaml
homeassistant: true
permit_join: true
mqtt:
  base_topic: zigbee2mqtt
serial:
  port: /dev/ttyUSB0
advanced:
  log_level: warn
  pan_id: 6755
  channel: 25
  network_key:
    - 1
    - 3
    - 5
    - 7
    - 9
    - 15
    - 13
    - 11
    - 0
    - 2
    - 4
    - 6
    - 8
    - 10
    - 12
    - 13
  availability_blocklist: []
  availability_passlist: []
device_options: {}
blocklist: []
passlist: []
queue: {}
frontend:
  port: 8099
experimental: {}
availability: false
socat:
  enabled: false
  master: pty,raw,echo=0,link=/tmp/ttyZ2M,mode=777
  slave: tcp-listen:8485,keepalive,nodelay,reuseaddr,keepidle=1,keepintvl=1,keepcnt=5
  options: '-d -d'
  log: false

U ciebie jest parametr : baudrate oraz trzy cyfrowe klucze sieciowe i inne pan id.

Nie napisałeś jaką masz wersję Z2M.

Juuuuuuuuuuuuuuuuż poprawiłem

Można by zaraportować Blakkader’owi, że to nie jest Aqara, ale aż mi się wierzyć nie chce, że nie ma tabliczki znamionowej (nawet pisanej po chińsku), no chyba że sam to tylko tak nazwałeś.

Mam taką samą wersję porównałem z twoja konfiguracją i testowo wykasowałem wpisy których nie ma u ciebie , zobaczymy czy się coś zmieni. dodam jeszcze że czasami gdzie ma być stan baterii miga na czerwono znak %

Nazwałem to Aqara ale to nie jest Aqara tylko Tuya - w sensie termometr z higrometrem. Nie wiem czemu ale już tak mi zostało.

W tych wszystkich urządzeniach mam raportowanie stanu baterii:

A jeszcze naszła mnie taka myśl , możliwe że przez błędną konfigurację MQTT nie wyświetla mi stanu baterii ?

Zawsze możesz zgruzować i spróbować od nowa.

Inne urządzenia mi raportują np.


A z gruzowaniem to nie bardzo bo 70% domu stoi na HA :wink:

Więc może to wada tego jednego konkretnego urządzenia bo widać mamy to samo i obaj widzimy raportowanie.

OK coś mi się otwiera w głowie - zobacz na mapę - te urządzenia na 99.9% masz podpięte za pośrednictwem jakiegoś routera - wywal go z sieci albo zaktualizuj mu firmware.

Te termometry były też podłączone do koordynatora bezpośrednio i było tak samo

U mnie “gadają” przez żarówkę.
image

w konfiguracji MQTT widze iż jakieś urządzenie mi się dobija
1639676073: New connection from 172.30.32.2 on port 1883.
1639676073: Socket error on client , disconnecting.

ale sadzać po adresie ip to jakiś kontener w HA

Były czy są?
Masz jak widać więcej podobnego sprzętu, więc możesz spróbować wydedukować cokolwiek z tego co masz, uzupełnię tylko, że niedopracowany może być firmware routera (jeśli za jego pośrednictwem się one sparowały z siecią), ale może być to też problem samego koordynatora.

W kwestii powtórnego parowania ustaw sobie
permit_join: true
z moich krótkich eksperymentów wynika że zapobiega to problemom z niepełnym wywiadem.

I baudrate bo dopisałem później. U mnie tego nie ma plus dziwna nazwa sticka ( ja mam już bez pośredników wiec mam USB0 a nie coś tam coś tam )

Tak ustawiłem ale ciekawe że tylko te konkretne termometry robią mi takie cyrki reszta działa dobrze

Musze mieć coś tam coś tam bo Ha stoi na maszynie wirtualnej na serwerze Synology

Jest jeszcze jedna opcja (tzn. nie wiem czy akurat w tych modelach, z którymi masz problem) - w trakcie wywiadu czasem trzeba ręcznie pobudzać parowane urządzenie np. krótkim wciśnięciem przycisku co powiedzmy jakieś 10 sek., świeże ogniwa zasilające są też bardzo ważne (bywało, że musiałem wymienić “nowe” tj. te z którymi sprzęt został dostarczony na naprawdę nowe o napięciu koło 3,2V-3,3V)

/dev/ttyUSB0 działa fajnie jak nie masz napchane wielu urządzeń do portów USB (a już szczegónie, gdy są one portami szeregowymi :P)
ponadto “Stick 2652P” nie określa co to za konstrukcja - jak widać @Darth_Vader ma konstrukcję z portem szeregowym CP2102N a np. u mnie bazujący na UART’cie CH340C (i podpięty bezpośrednio na instalacji bare-metal) ma taką ścieżkę /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0

Tak ale ten w wyświetlaczem i przyciskiem mam tylko jeden , pozostałe to pastylki bez guzika.
Parują się dobrze przed chwilą wywaliłem jeden i dodałem ponownie zmian nie ma , tak gdzie ma być stan baterii od czasu do czasu miga na czerwono znak %

Przekopałem dosłownie wszystko i w konfiguracji HA mam wszystko w porządku zaczynam myśleć że jest coś nie tak z moim koordynatorem mam tam oprogramowanie Z stack 3.x.0 z stycznia 2021 jak jest u was ? Moduł to Sonoff USB PLUS

I jeszcze jedno właśnie zorientowałem się że mam wgrane oprogramowanie Z-Stack Router , zamiast Coordinator jaka jest róznica ?

Firmware Koordynator do sticków CP26 na różnych podstawkach

Tylko to jest wersja z sierpnia - tylko niech mi ktoś powie jak to dopasować do swojego ( już wiem :).

Nie moje słowa ale się z tym zgodzę :

  • Koordynator (zarządca sieci zigbee)
  • Router zwiększa zasięg sieci zigbee (np. o kolejne piętra)
    Edit:
    Co ile Czujnik Otwarcia Aqara i co ile czujnik temperatury Tuya raportuje stan mV:

@Krzyszof_K nie chcę się powtarzać, ale nie przeginaj
Edit:
Nie rozumiem czemu przeginam - najpierw źle wkleiłem i usunąłem. Więc odnalazłem wątek gdzie to było poruszane czyli raportowanie stanu mV.

Inaczej:
Wątek z mV to tutaj.
Wątek z firmware jest tutaj: https://forum.arturhome.pl/t/mqtt-problem-z-dzialaniem-z-cc2652p/3630/64

Lub ja ( co mogło mi się zdarzyć ) pomyliłem się po raz drugi przy przeklejaniu.