Termohigrometr TS201 (_TZ3000_i8jfiezr)

Flaszowałes sam czy już kupiłeś z taką wersja, niby wiem jak to zrobić jednak się obawiam że ucegle sticka

Sam flaszowałem , musiałem tylko pobrać program ( rejestracja na stronie Texas Instrument ) plus miałem opis jak to zrobić.

No nic zaryzykuje i wgram nowszy firmware

Nie uceglisz - wystarczy przeczytać i nie ruszać jednego przycisku.

Smart RF

OK oprogramowanie w sticku zaktualizowane i moje nadzieje legły w gruzach , zmian zachowania tych termometrów brak.

Postaw na Windzie VM , w nim PROXMOXA , a w nim gołego HA.
Zatrzymaj Z2M, przełóż sticka do tej instalacji i na wygenerowanej przez niego konfiguracji puść ZHA/Z2M.
Ja tak sobie sprawdziłem wczoraj jeden czujnik ruchu bo nie mogę go dodać do bieżącej konfiguracji.

No już nie pozostaje mi nic innego ale po co odrazu Proxomoxa odpale na virtualboxie

Jak Ci HA pójdzie tak bez pośrednika…

Zrzut ekranu 2021-12-17 151248

A ja durny , oj durny XD

Jak okaże się że będzie mi działało na nowej instalacji , stawiam wtedy na baremetal od dłużeszego czasu zastanawiam się nas HA BLUE opłaca się brać ?

EDIT
A jednak na nowej instalacji bez zmian


Nie masz tak jak klikniesz ?

Jakoś masz mniej info

Bo ja głupi teraz ja zainstalowałem wersje 1.18 juz poprawiam

To zacząłeś się zastanawiać z rok za późno (zanim znikły z rynku była to naprawdę rozsądna oferta, ale jak się pojawiły powtórnie już nie tak bardzo, chociaż coś czuję, że to głównie kwestia inflacji w PL) - ostatnie sztuki w rozsądnej cenie (koło 1200zł) zostały chyba tylko w Szwajcarii (pomijam już kurs franka, który powoduje, że i tak jest drogo), nie pamiętam jaki był powód, że tam jednak nie zamówiłem (być może “cło” tj. konieczność i koszt obsługi celnej, bo samo cło jest zerowe + różnica VAT, a może problem z przesyłką do PL? dziś już nie wiem, ale była jakaś przyczyna dla której odpuściłem; pojedyncze egzemplarze są też w Szwecji ale tam już na wstępie są po ~1600zł )
Przypomnę linka

Moim zdaniem nie do końca opłaca, bo to jest po prostu ODROID-N2+ 4GB RAM w bajeranckiej obudowie (oczywiście z fabrycznie wgranym softem i modułem eMMC 128GB jeśli mnie pamięć nie myli), z drugiej strony obudowa jest naprawdę ładna i chyba warto do niej dopłacić.

Sama płyta główna SBC kosztuje 83$

(gdybyś był zdecydowany na sprowadzenie z Korei to napisz do mnie na PW - może ściągniemy 2 sztuki?, bo przesyłka do tanich nie należy)
potrzebne akcesoria

Czyli razem 139$ + przesyłka 56,92$ + 23% VAT (45,06$) + koszt obsługi celnej (myślę że w 100zł się zmieści) co daje coś koło 241$ + ~100PLN (łącznie koło 1100zł, ale przy 2 sztukach cena przesyłki jest ta sama - więc wychodzi stówkę taniej)

Jeśli miałeś na myśli HA Amber to zdecydowanie jest za drogi (a sprzętowo jest to odpowiednik RPi4 pozbawiony druciarstwa, w sumie pod wieloma względami jest to gotowiec pod HA z Zigbee na pokładzie czy gniazdem na ssd, ale na nie przemawia stosunkowo słaba specyfikacja w stosunku do ceny)

nie nie ja myślę o konfigu z odroidem tam na pierwszy rzut oka procesor dość mocarny jest.
Z tematem poddaje się na maszynie virtualnej mieszam już wszystkie możliwe opcje nic to nie dało.

Po moich doświadczeniach z MC1 solo (jakkolwiek tam jest tylko 32-bitowy SoC) odnoszę wrażenie, że jest problem z architekturą big.LITTLE - procesory są zarządzane co najmniej dziwnie.

Ha udało się nie dawało mi to żyć , potrakotowałem to urządzenie jako unsupported i napisałem nowy wpis w external_converters , celowo zmieniłem producenta na swojego żeby w przyszłości mi nie podmieniło.

const tz = require('zigbee-herdsman-converters/converters/toZigbee');
const exposes = require('zigbee-herdsman-converters/lib/exposes');
const reporting = require('zigbee-herdsman-converters/lib/reporting');
const extend = require('zigbee-herdsman-converters/lib/extend');
const e = exposes.presets;
const ea = exposes.access;
 
const devices = [
      {
        fingerprint: [
            {type: 'EndDevice', manufacturerID: 4098},
            {manufacturerName: '_TZ3000_i8jfiezr'},
        ],
        zigbeeModel: ['TS0201', 'SNTZ003'],
        model: 'TS0201',
        vendor: 'NOVA',
        description: 'Temperature & humidity sensor with display',
        fromZigbee: [fz.battery, fz.temperature, fz.humidity],
        toZigbee: [],
        exposes: [e.battery(), e.temperature(), e.humidity()],
        configure: async (device, coordinatorEndpoint, logger) => {
            const endpoint = device.getEndpoint(1);
            await reporting.bind(endpoint, coordinatorEndpoint, ['msTemperatureMeasurement']);
            await reporting.temperature(endpoint);
        },
      },
];
module.exports = devices;
3 polubienia

Pytanko początkującego: Gdzie wkleić ten kod, ponieważ mam podobnie z raportowaniem baterii??