Uruchomienie HP T5720

Witam ,
chciałem zainstalowac na Terminalu HP T5720 , HA.
Zainstalowałem ubuntu 18.04.6 LTS do tego instalacja HA z tego linku :

instalacja przebiegła pomyślnie, ale wchodzac na 2 komputer i podajac adres ip maszyny z koncówka 8123 i nic sie nie uruchamia.
Po zalogowaniu się przez SSH widze ze system stworzył jak by 2 dodatkowe karty sieciowe i tam sa różne adresy , wpisujac kazdy z nich i tak nie mogę sie połączyć do HA, jest ktoś w stanie podpowiedzieć co moge jeszcze wykonać?

Dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Witamy na forum.
Wybrałeś fatalny poradnik i z tego wynikają same problemy. A jak się spojrzy na datę jego powstania, to okazuje się, że jest bardzo, ale to bardzo nieaktualny. Najlepiej tę witrynę traktować jako platformę reklamową jaj twórcy, a nie źródło kompetentnej wiedzy. Za takie należy zawsze traktować oficjalną dokumentację danego projektu, co ma zasadniczą zaletę - jest zawsze aktualne. Zainstaluj HAOS jako główny system na tym komputerze, czyli wersję Generic x86-64. Pomocny i aktualny jest temat utworzony przez @szopen i wyjaśniający w szczegółach sposoby instalacji oraz ewentualne miejsca wymagające uwagi i świadomych wyborów.

@angler
Muszę zaprotestować…

Biorąc pod uwagę specyfikację tego sprzętu “jestem na NIE”

@Krychau
Biorąc od uwagę realne potrzeby HA w normalnym użytku moim zdaniem minimum RAM na rok 2024 to 2GB

Natomiast instalacja HAOS ma dodatkowe wymagania - wspierana karta sieciowa, obawiam się że deweloperzy systemu nawet nie włączyli sterowników dla takich zabytków, BIOS wspierający UEFI z możliwością wyłączenia secure boot, 64-bitowy procesor z wirtualizacją (HAOS na 100% na tym nie odpali, bo procek jest 32-bitowy).

Więc moje podsumowanie jest takie - na tym sprzęcie można śmiało odpuścić i poszukać konstrukcji nowszych przynajmniej o 5-6 lat

Teoretycznie można myśleć o instalacji tylko HA core, ale wsparcie dla procesorów 32-bitowych skończyło się w zeszłym roku, więc nie wróżę dużego sukcesu.

Mea culpa - nie sprawdziłem co to za sprzęt.

Na razie mam taki sprzęt i próbuje na nim to ogarnąć,

Rzucasz sobie kłody pod nogi, jeśli nie “siedzisz po uszy w Linuxie”, to możesz już odpuścić…

Jak można opierać sie na poradniku, który Poprawiono: 21 październik 2020? To jest strzał w kolano i proszenie się o problemy a potem marudzenie na problemy z HA. To tak samo jakbyś chciał uruchomić Windowsa 11 na archaicznym laptopie - problemy z uruchomieniem gwarantowane a później praca na tym Windowsie dramatyczna, kto będzie winny tej sytuacji? :grin:

W11 odpaliłem na C2D z 8GB RAM czyli konstrukcja z przed mniej więcej 14 lat. Chodzi :slightly_smiling_face:
Ale zrobiłem to tylko czy się da a nie że ten laptop do pracy ( służy mi wyłącznie jako platforma diagnostyczna do samochodu i normalnie tam jest W10 ).

@Krzyszof_K
Zaraz, zaraz, ale to jakieś porównanie zupełnie z tyłka - porównujesz mrówkę ze słoniem…

  1. każdy c2d jest 64-bitowy (każdy model)
  2. a większość modeli wspiera wirtualizację (choć nie jest niezbędna dla pracy samego Windowsa, to do HA się przyda)

Zainstaluj więc tego windowsa na Atomie N270 albo N280 to pogadamy (w ogóle jest 32-bitowa wersja W11 ??).
A jeśli to zrobisz na HP T5720 to będziesz moim windowsowym guru.


Sugestia sprzętu nowszego o kilka lat dotyczy klasy Thin Client, gdzie podzespoły są szczególnie ubogie, ale chyba nikt nie będzie odpalał dużego blaszaka po to by na nim pracował HA… (marnotrawstwo miejsca i energii)

Ten AMD to 2004 r a sama konstrukcja to czasy W98. @Krychau powinien Nobla dostać albo Dyplom z dziedziny archeologii ;).
W11 to już raczej 64 bit tylko ( bo kto dziś daje 4 GB RAM ??? ).
O ATOM-ach mi nawet nie mów bo miałem jakiegoś - ledwo ledwo XP mi na tym chodził.
Ja na samym początku byłem na etapie kupienia małego serwera na Opteronie - jak jeszcze HA było stawiane na PROXMOXIE. Na szczęście zdecydował portfel :slight_smile: