Zanim napiszesz na forum

Aby nie dochodziło do sytuacji jak na rysunku poniżej

image

zanim napiszesz swój pierwszy post na forum a później kolejne, że coś nie działa lub nie wiesz jak to zrobić, proponuję (proszę):

• sprawdźą oficjalną dokumentację Home Assistanta bo jest obszerna i szczegółowa:
    Documentation - Home Assistant - podstawowe informacje
    Integrations - Home Assistant - dokładne informacje o każdym elemencie HA (encje typu sensor, climate, itd) i opis integracji z innymi systemami (Xiaomi, OpenWeatherMap, itd)
    Cookbook - Home Assistant - gotowe przykłady użycia HA

• przeszukaj oficjalne forum Home Assistanta:
    https://community.home-assistant.io/

• przeszukaj wujka Google zaczynając frazę do wyszukania od “home assistant”

• skorzystaj z opcji Szukaj - “lupka” (w prawym górnym rógu) na stronie głównej tego forum - to już naprawdę sporo dawka informacji na temat HA :slight_smile: .

• jeśli zadasz pytanie, a w między czasie znajdziesz rozwiązanie sam to podziel się nim z pozostałymi forumowiczami.

• Jak chcesz prosić konkretną osobę z wątku o pomoc, napisz do niej pisząc wiadomość, na początku której wstaw nick tej osoby przez, np. @artur

Pisząc post postaraj się przekazać jak najwięcej informacji, również tych technicznych (konfiguracja, logi) aby ułatwić innym osobom rozwiązywanie Twojego problemu.

A przede wszystkim dziel się swoimi doświadczeniami, integracjami i przykładami do czego używasz Home Assistanta, czasami to co dla Ciebie jest już oczywiste dla innych będzie bardzo dużym ułatwieniem.

@artur nie wiem czy mi wypada tworzyc wątek o takim tytule “Zanim napiszesz na forum” ale sam napisałes "Dyskusje o tej stronie, jej organizacji, tym jak działa i jak możemy ją usprawnić. :grin:

4 Likes

@macek nie widzę problemu z tym, że dodałeś ten post. Jak już wiesz/wiecie staram się jak najmniej ingerować w to co się dzieje na forum. To przestrzeń dla Was. Głównie reaguje na brak kultury - co na szczęście nie miało miejsca na tym forum i oby tak dalej :grinning:
Osobiście nie do końca zgadzam się z kolejnością po punkcie z oficjalną dokumentacją ale rozumiem z czego to wynika. :grinning: Jak dla mnie wszystkie punkty po oficjalnej dokumentacji powinny być możliwe do wykonania w dowolnej kolejności.
Zachęcam nawet aby tutaj trafiać chwilę po tym jak dokumentacja nie pomogła. :grinning:

Natomiast faktycznie przed dodaniem posta na tym forum proszę najpierw o jego przeszukanie czy już nie ma takiego tematu.

Panowie możecie przypiąć ten post na początku?

o cookbook nie wiedziałem, nie korzystałem… popieram przypięcie

Jak coś temat przypięty

Proszę dodać, że w wypadku kiedy ktoś zada pytanie, a w między czasie znajdzie rozwiązanie sam, wypadało by się nim podzielić. Znam przypadki gdzie pytający rozwiązał problem, a na forum potrafił napisać tylko albo i aż że problem rozwiązany, nie podając jak tego dokonał. To bardzo ważne aby tematy miały swój finał.

4 Likes

Ja też mam sugestię: “Jak chcesz prosić konkretną osobę z wątku o pomoc, napisz do niej pisząc wiadomość, na początku której wstaw nick tej osoby przez, np. @artur

Obie sugestie uwzględnione i dodane

To jeszcze jedna sugestia - każdy użytkownik powinien już na wstępie trafić na instrukcję jak prawidłowo zamieścić posta zawierającego kod yaml (bo w narzędziach oprócz </>, którego używanie chyba nie jest oczywiste brakuje takiego rozwiązania), a chodzi o linijki z potrójnym odwróconym apostrofem ```
czyli znakiem znajdującym się pod klawiszem z tyldą (w przypadku używania typowego polskiego=amerykańskiego układu klawiatury).

PS wątek wydaje się być odpięty

Przecież jest opcja do wstawiania kodu

@emanuel
Tylko jakoś nikt z niej nie korzysta… a odwrotne apostrofy nawet ładnie kolorują tekst

type: entities
entities:
  - type: 'custom:dummy-entity-row'
    entity: sun.sun
    icon: 'mdi:this-icon-does-not-exist'
    name: Bez ikony
    icon: 'mdi:home-assistant'
    name: ' '
type: entities
entities:
    icon: 'mdi:this-icon-does-not-exist'
    name: Bez ikony
    icon: 'mdi:home-assistant'
    name: ' '

Ja korzystam, nie musiałem mieć instrukcji. Ale to dobra myśl żeby tym co nie wiedzą pokazać jak kod wkleić poprawnie.