Zdalne sterowanie podświetleniem pod szafkami

Cześć. Zostało mi w mieszkaniu jedno światło które nie jest jeszcze sterowane z mojego Home Assistant’a i chciałbym to zmienić, ale nie bardzo mam pomysł jak. Światło o które chodzi to ledy zamontowane pod półkami w szafce sterowane dotykowym przyciskiem meblowym . Schemat podłączenia wygląda mniej więcej tak:

Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie, żeby obecna funkcjonalność (włączanie, wyłączanie dotknięciem przycisku, przytrzymanie przycisku zmienia jasność) pozostała, ale żeby możliwe było również podłączenie tej lampki do HA (najlepiej z możliwością zmiany jasności, ale już samo włączanie/wyłączanie wystarczy)?

@Bartek_Suski jest kilka opcji, np.

Oczywiście w miejsce Twojego przycisku montujesz zwykły przycisk monostabilny, np. taki https://allegro.pl/oferta/przelacznik-monostabilny-ring-19mm-pbw19-zielony-10910893376, napewno coś znajdziesz.

Widziałem te rozwiązania, ale zastanawiam się czy będą działały z moim przyciskiem, bo wydaje mi się, że w tym przycisku jest jakaś logika która odpowiada za zmianę jasności, nie działa on na zasadzie zwykłego włącznika dzwonkowego.

Oczywiście ze nie będzie działać bo nie ma sterownika który obsługuje pole dotykowe innego sterownika. Stary moduł wyciągasz i montujesz ten podany przez @macek

Tak obstawiałem, że nie ma żadnego sterownika który by to ogarnął. Jako, że zależy mi na tym, żeby obecny sposób działania pozostał bez zmian, będę musiał się obejść bez zdalnego sterowania. Dzięki za pomoc.

No chyba, że zna ktoś włącznik dzwonkowy który mógłbym zamontować w miejsce tego który posiadam obecnie.

Wyszukiwarka Google, Allegro, itp., fraza do wyszukania: “przycisk monostabilny okrągły” albo “przycisk wandaloodporny monostabilny” np.

image