FUJITSU Q920 dla HA

Możesz spróbować metody bez przenoszenia dysku - opisanej tam

generalnie niedawno instalowałem w ten sposób (używając instalatora Ubuntu) na sprzęcie z wbudowanym eMMC i jest to dość skuteczna metoda (o ile nie ma przeszkód w postaci niekompatybilnego BIOSa - w takim wypadku pomoże rEFInd - można go doinstalować na samym końcu jeśli wszystko inne zawiedzie - porób screenshoty/zdjęcia z instalacji - podejrzewam, że nie jesteś ani jedyny ni ostatni który trafi na tego typu problemy), jakkolwiek bardzo ważne, aby dysk był wyczyszczony z dawnej zawartości (porobiłem parę screenshotów dla zobrazowania potencjalnych problemów, ale nie miałem czasu tego ogarnąć i wrzucić jako uzupełnienie tutorialka), użyj GParted do pozbycia się starej instalacji przed użyciem Balena Ether.

Sądząc po zawartości wątku Proxmox na tym sprzęcie poleci, jedynie problem dotyczy bare-metal, więc wypadałoby zgłosić issue"

może twórcom uda się wykombinować obejście problemu (bo nie sądzę, aby pojawiła się aktualizacja BIOSa bez tego problemu, skoro wszystkie opierają się na tym samym archaicznym core)

PS w przypadku problematycznego sprzętu zawsze warto zajrzeć do wydań beta na dziś to 8.2 (choć prawdę mówiąc nie widzę tam zmian, które mogłyby pomóc na problemy z Fujitsu)

Więc jak dla mnie Q920 nadaje się póki co na “czarną listę” komputerów nadających się pod HAOS generic (bo się po prostu nie nadaje będąc takim strzałem w kolano).