Instalacja Home Assistant na Proxmox w 2021 roku

W moim wypadku nie pomogło włączenie i wyłączenie tej funkcji oraz czyste instalacje po zmianach w biosie może to problem z zastosowanym dyskiem . Straciłem na to cały dzień i nic nie wskórałem, na proxmos 6 działa i to mi wystarczy.

u mnie to samo po zmianie na 7.1 HA nie chce wystartować :confused: jak dotąd nie udało mi się rozwiązać problemu. Chyba wrócę do wersji 6

Hej a ja utknąłem na etapie kiedy instaluje dysk, no i nie robi 100%, zatrzymuje sie na 99,86%. i tak stoi, jak sprawdzam czy utworzyło dysk to owszem ale pokazuje 0GB a jak wejde w dysk to pokazyje zajete 32gb. Co zrobilem zle?

Edit dysk pokazuje 5GB


image
image

Witam ponownie, zmieniłem dysk na taki jaki powinien być czyli M2 128GB. Wszystko robi się zgodnie z filmem Artura do momentu uruchomienia maszyny. Co prawda uruchamia się maszyna ale nie instaluje się HA. Nie wiem co jest problemem ale w konsoli pokazuje mi coś takiego:

podpowie ktoś w czym jest problem tym razem ?

@emanuel byla odp wyzej

1 polubienie

Nie zauważyłem, dzięki sprawdzę popoludniu ind znać :wink:

EDIT: podpowie ktoś jak to ma być w HP t620? bo za cholerę nie mogę dojść jak to w tym ustrojstwie wyłaczyć ;/ ;(

EDIT2:

Powoli mam dość tego nowego proxmoxa ;/ podobno to problem od wersji 7 ;/

Jak bym nie ustawił to dalej to samo ;(

@emanuel a ty to w biosie hp szukasz, bo to chodzi chyba o bios wirtualki, w momencie instalowania na maszynie wirtualnej homeassistanta wywala blad jak wyzej iasz pole do wpisywania shell> i tam wpisz exit i nacisnij enter, u mnie pojawia sie okno biosu, nastepnie chyba w menu jest boot manager albo jakos tak i tam odznaczasz secure boot

A podeslij jeszcze screen z zakladki sprzet (ta zakladka z maszyny wirtualnej)

2 polubienia

Ja pier…ole ale baran jestem :smiley: działa :smiley: Dziekuję

@emanuel ciesze sie ze moglem pomoc :slightly_smiling_face:

mam zagadkę, dlaczego mi się tutaj nie pojawia numer IP HA??
image

Masz włączone?

1 polubienie

no i wszystko jasne, dzięki

Cześć
W szafie znalazłem Dell Wyse dxd0 z 4GB RAM i mogę do niego wpiąć SSD 128GB.
Czy to jest sprzęt wystarczający na Proxmox + Home Assistant, czy może szukać czegoś mocniejszego.
Home assistant planuję w wersji light (bez kamer i innych zasobożernych procesów). Takie proste sterowanie i monitorowanie zainstalowanych w domu urządzeń.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Czy oprócz HA coś jeszcze ma działać pod wirtualizacją w Proxmox na tym sprzęcie?

Nie. Tylko HA.
Znalazłem tą maszynke i się zastanawiam czy można ją do czegoś wykorzystać?

Więc po co chcesz dodatkowo instalować system do wirtualizacji?

Zainstaluj HA bezpośrednio na sprzęcie jako OS.

HA (sprawne auto) na lawecie z AddOn’ami na pace:
obraz

W sumie racja. czyli doker + HA.
Chciałem Proxmox ponieważ docelowo HA będzie stał na jakimś NAS (QNAP czy coś podobnego) i myślałem, że w taim przypadku najprościej będzie przerzucić obraz z jednego proxmox na drugi.
Ale jak postawię teraz HA na Dokerze, to mogę przerzucić samą konfigurację w przyszłości.

Nie pisałem nic o dokorze…
Masz opis od @szopen - instaluje się system:

Z późniejszą przesiadką nie podpowiem, nie czuję się kompetentny.

Dokładnie - opisywałem tam instalację typu “system operacyjny (bare-metal)”, a nie typu “kontener docker”.

Konfiguracje HA są przenośne zarówno między platformami jak i rodzajami instalacji, oczywiście o ile się tylko ogarnie kwestie unikalne dla danego rozwiązania (jak np. brak dodatków w wersji “docker”; czy inny dostęp do sprzętu w przypadku wirtualizacji, a inny przy jej “braku” - w przypadku bare-metal HA ma oczywiście bezpośredni dostęp).

PS napisałem o “braku” wirtualizacji w cudzysłowach, bo w zasadzie to w każdym rodzaju instalacji jakaś odmiana wirtualizacji występuje, tylko w jednych jest mniejsza, a w innych większa (a w przypadku OVA wręcz piętrowa jak na obrazku z posta @angler 'a :grin:).