Podłączenie rejestratora z kamerami do motion eye

Cześć wszystkim :grinning:
Od kilku dni bawię się home assistant’em, lecz napotakłem problem. Chciałem podłączyć swoje kamery z rejestratorem do motion eye, ale zawsze wyskakuje błąd „not a supported network camera”. Czy ma ktoś pomysł, jak mogę to naprawić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaj
Dopóki nie napiszesz więcej informacji o swoich kamerach z rejestratorem nikt nie jest w stanie pomóc.

/
Nie używam Motion eye ale mam bardzo podobny zestaw Annke który działa pod platformą hikvision gdzie wykorzystuje jego sensory.

Próbowałeś dodać przez integracje ONVIF
lub
przez wpis w configuration.yaml

camera:
  - platform: ffmpeg
    name: Kamera 1
    input: -rtsp_transport tcp -i rtsp:/admin:haslo@192.168.1.xxz:554/Streaming/Channels/101
  - platform: ffmpeg
    name: Kamera 2
    input: -rtsp_transport tcp -i rtsp:/admin:haslo@192.168.1.xx:554/Streaming/Channels/201

Twój rejestrator instrukcja

Oczywiście twój rejestrator jest w tej samej sieci co HA
/
Edytuj swoje posty

1 polubienie

Próbę integracji kamery czy dvr warto zacząć od znalezienia w dokumentacji linków do poszczególnych streamów.
W braku dokumentacji można spróbować wykorzystać informacje dostępne np. tam:

Tutaj podsyłam rejestrator

5 postów zostało podzielonych na nowy temat: Kwestie konieczności edycji własnych postów

Po kilku próbach udało mi się trochę ogarnać sprawę ale pojawił się kolejny błąd onvif. Wiecie może jak go roziwązać.

Problem załatwiony wystarczyło zmienić serwer godziny na rejestratorze. Pytanie następne jak podpiąć onvifa do motioneye’a?

motionEye nie obsługuje Onvif, więc musisz po prostu znać konkretne linki do streamów.

Jeśli ich nie znasz możesz użyć jakiegoś oprogramowania które “wyczai” te linki.
np.

lub (nie testowałem, ale wydaje się, że da radę)

tu masz instrukcję jak to ogarnąć