Podstawy HA, jak, na czym itd

Prerequisites
This guide assumes that you have a dedicated generic x86 PC (typically an Intel or AMD-based system) available to exclusively run Home Assistant Operating System. The system must be 64-bit capable and able to boot using UEFI. Pretty much all systems produced in the last 10 years support the UEFI boot mode.

Kiedyś poświęciłem naprawdę dużo czasu na sklecenie tutoriala, który przewiduje mnóstwo rożnych czarnych scenariuszy

znajdziesz w nim prawdopodobnie też linki do innych wątków zawierających szczególne przypadki na sprzętach “typu kalkulatora”.

Naprawdę chciałbym pomóc, ale mam też swoje życie, a jesteś raczej zaawansowanym użytkownikiem, więc nie wątpię, że dasz radę, pomysł na wątek z działającymi konfiguracjami nie jest zły (2 modele, które zalecam są dodane w oficjalnej dokumentacji, bo je tam sam dodałem po dogłębnych testach).

PS Ta dokumentacja nie jest uaktualniana za często z braku rąk do roboty, ale obsługiwanych konfiguracji są już tysiące, więc gdy ktoś ma przetestowaną konfigurację jakiegoś modelu w standardowej konfiguracji i działa on poprawnie OOTB (w konfiguracji domyślnej, czyli “jak z pudełka”), to proponuję go dodać do listy w dokumentacji (wymaga ona sporych uzupełnień, również listy wspieranych kart sieciowych itd. bo i wspieranych przewodowych kart sieciowych jest wiele i są to praktycznie wszelkie popularne modele z ostatnich lat).

Odzew jest zerowy w tego rodzaju wątkach, gdzie są prośby o podzielenie się jakimiś szczególikami np. tam