Procesy z życia wzięte - Status poranny

Tam gdzie masz funkcję (gdzie zmieniasz 1 na “pierwszy”, 2 na “drugi”, itp.) wstawiłeś przed “pierwszym”, np. “0”?

const dni_miesiaca = ["0", "pierwszy", "drugi", "trzeci", "czwarty", "piąty", "szusty", "siudmy", "ósmy", 
"dziewiąty",  "dzisiąty", "jedenasty", "dwunasty", "trzynasty", "czternasty", "piętnasty", "szesnasty",  
"siedemnasty", "osiemnasty", "dziewiętnasty", "dwudziesty", "dwudziestypierwszy", "dwudziestydrugi", 
"dwudziestytrzeci", "dwudziestyczwarty", "dwudziestypiąty", "dwudziestyszusty", "dwudziestysiudmy", 
"dwudziestyósmy", "dwudziestydziewiąty",  "trzydziesty", "trzydziestypierwszy"];

Strefa była wcześniej UTC zmieniłem ją właśnie na taką jak podałeś. Mimo to godzina jest w UTC a nie wg strefy.

ok - złapałeś mnie :thinking: w kodzie kilka wiadomości wyżej pierwsza wartość w tablicy jest “zerowy”.
To ten problem został rozwiązany - pozostaje jeszcze podawanie czasu wg strefy, mimo iż wywołując funkcję new Data() dostaje czas z literką “Z” co by oznaczało czas “Zulu” czyli lokalny - chyba że to jest błąd.

Spróbuj jeszcze zrobić restart HA i oddzielnie Nodered

@rwitkowicz i co pomogło?

  1. Problem z dniem → Node RED wystawiał piąty zamiast czwarty => dodałem pierwszy wpis do macierzy o nazwie “zerowy”
  2. Problem z datą → zmieniłem ustawienie w konfiguracji HA z UTC na Europę/Warsaw oraz restart NODE RED-a => data i godzina w systemie i w NODE RED jest poprawna.

Dziwne (dla mnie napewno) i warte zapamiętania przez innych, że w przypadku problemów w NODE RED sam restart HA z poziomu HA nie zrobił restartu dodatków. Restart Node RED trzeb zrobić ręcznie z poziomu Supervisor → Add-ons → Node RED → Restart

Dziękuję za pomoc.

1 polubienie

@rwitkowicz Robert to nie jest dziwne. Powtarzam o tym od dawna. Każdy dodatek to osobna niezależna aplikacja niemająca nic wspólnego z HA. Dlatego restart HA nie wpływa na żaden z dodatków. Każdy z nich ma swoją konfigurację, swoje logi i jest uruchomiony w swoim kontenerze. Pamiętajcie, że to że macie do tego dostęp z jednego interfejsu nie oznacza, że jest to jedna całość z HA. Zobaczcie na moją prezentację ze szkolenia, a będzie jasna architektura i od razu wszystko stanie się prostsze :slight_smile: https://youtu.be/G3FIFtNL4Zw

2 polubienia

działa dzięki :grinning: a już myślałem że będę musiał w tej alsie grzebać na szczęście obyło się. Zastanawiam się teraz jak można dodać więcej niż jedne powiadomienie w ciągu dnia. Na filmiku Artura jest tylko jedno powiadomienie a jak zrobić jakbym chciał kilka

1 polubienie

Dodaj sobie kolejne inject nody

inject

a kolego jak ustawić ten nod

Ustawiasz sobie godzinę, dni tygodnia kiedy chcesz aby proces wystartował w Twoim przypadku kiedy ma ruszyć następne powiadomienie.

a jak zrobić jak np chciałbym żeby jedno powiadomienie było wygłaszane parę razy w ciągu dnia ?

Najprościej to dodaj tyle wyzwalaczy (jak wyżej) ile potrzebujesz powiadomień - jeśli potrzebujesz kilka.
Jeśli natomiast potrzebujesz, np. co godzinę to zmieniasz w Repeat na interval i ustawiasz co 1 godzinę.

tak to ma wyglądać ?

Powiedzcie proszę co zrobić, żeby openweather miał stany pogody w języku polskim.
Mam ustawiony na PL ale niestety nic to nie zmienia.

Niestety tutaj zmieniło się jakiś czas temu i wybór PL niestety nie pomoże. Jest na to inny sposób: przeglądnij ten wątek

Czy u kogoś dzisiaj przestał działać status poranny? Bo u mnie podaje tylko końcowy komunikat przypominający o wywozie śmieci, ale nic o pogodzie, temperaturze, itp. Jakaś sugestia?
W Debug czysto, żadnych błędów…

@AdamG u mnie zadziałał nawet w wersji rozszerzonej z wiadomościami

A jakie masz wiadomości? Coś dodałeś ostatnio? Czy mi uciekło?

@AdamG o tym mówię Wiadomości w powiadomieniu porannym