Wmbusmeters, nanocul problem z konfiguracją

taka 20cm przedłużka

masz to w ręce, więc która płytka (1 czy 2)

i jak to zasilasz

Zasilanie biore z arduino. Mogę ci wysłać zapro na FB do tej grupy.
https://allegro.pl/oferta/modul-komunikacji-cc1101-12357076859?snapshot=MjAyMi0xMi0yOFQxOTo1NjozMi40OTZaO2J1eWVyOzBhN2ZjNTgzZDIxOGQ3ZDQ0MWY5MGM1YzY5MGFjMmEzNWUyY2RmNzNkNmY1MzhiOGE3NjhhNzliODQ2MTFiZDM%3D to kupiłem i połączyłem z arduino nano

Nie używam FB nie potrzebuję zaproszenia, wystarczyłoby grupę otworzyć “dla zwiedzających”.

No więc 3,3V czy 5V?

Płytka CC1101, którą podlinkowałeś nie ma stabilizatora napięcia (więc wymaga 3,3V).

Arduino w zależności od modelu może być zasilane 3,3V lub 5V.

Jeśli jest zasilane 5V to potrzebujesz między Atmelem a TI konwertera poziomów logiki (to co jest montowane na płytce nr 2 z oryginalnego projektu)

Przy 5V CC1101 może się po prostu zjarać po krótszym lub dłuższym czasie.

Tak dokładnie 3.3 v .

Więc skoro wsad jest OK, to sugeruję poczekać do jutra, skoro wcześniej działało i przestało.
Chociaż zapewne wiesz kiedy raportują twoje nakładki.

A może kupiłeś używkę i się w niej bateria skończyła?

Tak pisałem wyżej. Kupiłem używkę wymieniłem baterię i nadal nie działa. Od początku nie udało mi się tego uruchomić.
Widziałem że jeszcze ktoś oferuję w sprzedaży na esphome.

Być może tutaj masz problem.

poczekam do jutra może coś się pojawi.

Gdzie to pisałeś, bo chyba nie na tym forum?

Jakkolwiek sugeruję poczekać, bo nic innego nie można zrobić.

A te konstrukcje na bazie ESP to są w dziale ogłoszeń:

Kolega używa na forum dwóch nicków/kont, poniżej pisał o tym jako Spatz:

I zapomniał o czym pisał pod jakim nickiem.

2 polubienia

@Spatz2_ex_pab11o
Mały update, bo nie mam w sumie planu się doktoryzować z nanocul, ale widzę, że gotowych binarnych wsadów jest od groma i trochę (więc ich działanie jest nieodgadnione, szczególnie, że język niemiecki to mogę co najwyżej potraktować translatorem), ale…
tak patrząc po nazwach na “jedyny słuszny” wygląda ten
nanoCUL868-1.67_MBUS
i tego wgrywałeś czy jakiś inny?

Edit: jednak nie miałem racji - doczytałem (dotranslatowałem :stuck_out_tongue: ) dalej i…
pod CC1101 trzeba dobrać wsad do wlutowanego na płytce rezonatora, jakkolwiek tego co wygląda jak wzór umożliwiający dobranie właściwego nie ogarniam umysłowo - może to jest opisane w innym miejscu (gdybym przeczytał całą dokumentację i nie znalazł odpowiedzi wypróbowałbym również wszystkie z tego pliku zbiorczego zawierającego chyba 8 wsadów z różnymi korekcjami).

nanoCUL868-1.67_MBUS.hex ten mam wgrany.
Kto ma możliwość sprawdzenia nakładki? Podesłał bym.

Próbowałeś pozostałych? Niemiecki jest dla mnie nie do przejścia (nie mam do tego cierpliwości), ale mając głuchy odbiornik, sprawdziłbym inne (chyba, że poczytałeś dokumentację w całości, czego ja nie zamierzam i wiesz więcej niż się domyślam).

PS
Jaki masz kwarc?

Nie próbowałem innych bo nawet nie wiedziałem że są ten gość FB podał tylko tą wersję.
Czy to forum ma discorda aby można było podyskutować na czacie?

Nie ma czatu, jest PW, ale ja nie dyskutuję na PW, to jest forum które w założeniu ma umożliwiać nieograniczony dostęp do wiedzy (czasem wręcz uzyskanej metodą prób i błędów) również dla czytelników za jakiś czas.

1 polubienie

sprawdził byś moją nakładkę czy nadaje jak bym ci wysłał?

Ja też ten kupiłem z alledrogo, dokładnie ten sam z tej samej aukcji, i mam wgrany ten normalny bez korekcji kwarcu. “nanoCUL868-1.67_MBUS” U mnie ruszyło to od strzała, no nie licząc błędu programu, który wołał coś tam o drugiej linii. Ale jak poprawili w pachu ruszyło od kopa i chodzi do tej pory. Tam nie ma co spierdzielić, jest raptem 8 przewodów:/ A i dodam od siebie ze xloader nie poradził sobie z tym, wieszał się po chwili… Ja użyłem AVR Lab++ do wgrania hexa

A poza tym z tego co wydze w logach to wcale nie wykrywa ci arduino, wiec po co chcesz wysyłać komuś nakładki??

@pab11o
Niestety nie.
I to nie dlatego, że generalnie “jestem na nie”, tylko dlatego, że realnie oceniam swoje “moce przerobowe”, ale może są inni chętni lub ktoś, kto ma praktykę z nanocul.

1 polubienie

A jak ma wyglądać log w którym wykrywa arduino?
Jaką masz wersję tego AVR LAB++ mam problem aby tym programem wgrać.