Stacja pogody Bresser 5 in 1

Dzięki!
Przy okazji znalazłem integrację, która wyliczana różne pogodowe wskaźniki:

3 Likes

Cześć
Podpowiedz mi co może być przyczyną odnośnie przeliczeń temp. odczuwalnej.
Wszystko przelicza tak jak należ jednak zaczyna głupoty pokazywać gdy wiatr jest 0, potrafi wtedy powiedzieć że temp odczuwalna to 28st podczas gdy na zewnątrz jest 12st.

I kolejne pytanko jak mogę wyciągnąć Ciśnienie atmosferyczne z tego bressera?

Model/wzór na postawie którego oblicza się temperaturę odczuwalną zakłada, że prędkość wiatru jest większa od zera (bo tylko wtedy można mówić o temperaturze odczuwalnej). Osobiście mi to nie przeszkadza ale możesz napisać/rozszerzyć ten szablon o warunek, że gdy prędkość wiatru wynosi zero temperatura odczuwalna jest równa temperaturze zmierzonej (w ten sposób jest to zrobione na wyświetlaczu stacji).
Poniżej model na postawie którego napisałem szablon (model 1):

Nie wyciągniesz ponieważ ciśnienie wyświetlane na stacji nie jest ciśnieniem zmierzonym tylko obliczonym (masz to opisane na 10 i 11 stronie instrukcji obsługi).

To nie do końca tak wygląda, po prostu czujnik ciśnienia (barometr) jest umieszczony bezpośrednio w odbiorniku (więc nie ma jak podsłuchać transmisji, bo czujnik nie jest w nadajniku), mierzone jest ciśnienie rzeczywiste.

Przeliczana jest tylko wartość ciśnienia znormalizowanego, wzór na to

można też w uproszczeniu przyjąć liniowy przelicznik (11,3 hPa/100m) który jest wystarczająco dokładny do wysokości około 1km n.p.m.

Wyświetlacz stacji do przeliczenia używa jeszcze innego liniowego przelicznika, po prostu offsetu, więc by wskazania były prawidłowe trzeba wprowadzić korektę.

Stacje pogodowe z odbiornikiem w wersji WiFi mają przeważnie możliwość integracji z jakimś serwisem pogodowym czasem kilkoma, ale zwykle to wunderground (i w takim wypadku mamy możliwość odczytu również danych raportowanych przez odbiornik, w tym ciśnienia- za pomocą integracji z WU - wysyłając do nich dane można uzyskać klucz api, w przypadku niektórych innych serwisów pozostaje np. scrape lub metoda “podsłuchania” transmisji WiFi).